امام جمعه مسجدجامع اقصی دهستان کهیر:
رعایت مسائل بهداشتی مهم است و مصاحفه نکردن دراین شرایط، از موارد بهداشتی است/ مجامع بین المللی در برابر اتفاقات ناگوار هندوستان واکنش نشان دهند
مولوی حوت: هندوستان از حکومت چین درس نگرفت که مسلمانان را شکنجه می داد و می خواست طی چندسال آینده، اقتصادکشورهای جهان را به چنگ خویش در بیاورد اما قضیه برعکس شد و الان کسی حاضر نیست به آنجا برود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ سخنان مولوی نواب حوت، امام جمعه مسجدجامع اقصی دهستان کهیر بخش مرکزی کنارک در خطبه های نماز جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۸سخنانش را حول محورهای بیماری کرونا و نتیجه سیاستهای تبعیض آمیز حکومتها و ستم هندوهای افراطی بر مسلمانان اظهار داشت و گفت: بیماری کرونا که اکثرکشورهای جهان را درگیرخودکرده است، به اعتقاد علما، عذابی از جانب خداوندمتعال است تا انسانها از خواب غفلت بیدارشوند وبسوی او متوجه شوند.

وی افزود: وقتی بنی اسرائیل به نافرمانی خدا روی آوردند، خداوند آنان را به عذابای گوناگونی مبتلا کرد: فارسلنا علیهم الطوفان و الجراد و القمل و الضفادع و الدم آیات مفصلات، وی بیان داشت: آنان پیامبرزاده بودند اما هنگامی که نافرمانی خداوند را کردند، خداوند آنان را به عذاب سخت گرفتارکرد وآنان را متوجه ساخت که کاری از دستشان ساخته نیست و تنها چیزی که می تواند باعث نجاتشان شود، توبه و رجوع و استغفار است.توبه و استغفار بهترین اسلحه در برابر عذابهای دنیوی و آخرویاست.

وی در ادامه تصریح کرد: رعایت مسائل بهداشتی مهم است و مصاحفه نکردن دراین شرایط، از موارد بهداشتی است و رعایت نظافت شخصی و غسل روزانه می تواند از این بیماری جلوگیری کند و ازخوردنی های که سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند، دراین روزها نباید غافل شد.

مولوی نواب حوت در فرازی دیگر از سخنانش، ضمن اشاره به وضعیت مسلمانان هندوستان و ستم هندوهای افراطی گفت: نظامیان هند بر مسلمانان هندوستان ستم می کنند. هندوستان از حکومت چین درس نگرفت که مسلمانان را شکنجه می داد و می خواست طی چندسال آینده، اقتصادکشورهای جهان را به چنگ خویش در بیاورد اما قضیه برعکس شد و الان کسی حاضر نیست به آنجا برود.

وی در ادامه بیان داشت: آنان بر مسلمانان ستم کردند، بنابراین وضعیت به گونه ای شد که کل دنیا ارتباط خود را با آنان قطع کردند و با این وجود، هندوهای افراطی از این قضیه درس نگرفتند و ظلم و ستم را علیه مسلمانان بی دفاع آغازکردند.

وی ضمن محکوم کردن این فاجعه ی مصیبت بار، از مجامع بین المللی خواست تا در قبال این عملکرد حکومت هند واکنش عملی نشان دهند و هندوهای افراطی و نظامیان ستمکار هند را از ستم بازدارند.

مولوی حوت در ادامه گفت: سیاست تبعیض آمیز، سیاست درستی نیست و محکوم به شکست است.

فهرست