امام جمعه سنندج
رفع مشکلات معیشتی مردم اولویت مسئولان باشد/فرهنگ امانت‌داری در جامعه نهادینه شود
امام جمعه سنندج گفت: مردم کردستان در طول تاریخ انقلاب در راه حفظ این نظام و ارزش‌های آن همواره در میدان بوده‌اند لذا خدمت صادقانه به آنها و تلاش در راستای رفع مشکلات معیشتی جامعه از سوی مدیران امری ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که به صورت آنلاین در فضای مجازی برگزار شد، اظهار کرد: مسئولان باید مشکل جوانان و مردم را حل کنند و دنبال بهبود معیشت مردم باشند.

وی با بیان اینکه مسئولیت‌ها امانتی است که فردای قیامت باید پاسخگو باشیم، گفت: توجه به مردم و رفع مشکلات آنها وظیفه‌ای است که بر گردن آنها نهاده شده است.

وی تصریح کرد: آنچه که مدیریت شایسته و لایق نیاز دارد در قرآن آمده است و مدیران ما نیز باید از دستورات قرآنی پیروی کنند.

امام جمعه سنندج از وقف به عنوان زیباترین حسنه جاری در جامعه اسلامی نام برد و گفت: اسلام دینی است که در آن افرادی هستند که مال و ثروت خود را در راه کمک به فقرا وقف می‌کنند.

وی اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان تنها مسئله روزه گرفتن مهم نیست، چراکه در این ماه یاری رساندن به هم‌نوعان از اهم مسائل است.

ماموستا رستمی به راهکارهای نهادینه کردن امانتداری در جامعه هم گریزی زد و افزود:کسی می‌تواند امانت‌دار مردم به عنوان مسئول باشد که تقوا را سرلوحه کار خود قرار دهد.

به گفته امام جمعه سنندج، تعاون و یاری دادن به ویژه در شرایط کنونی امروز بسیار مهم و مصداق بارز آن مسئله وقف است.

ماموستا رستمی با اشاره به اینکه مسئله وقف همیشه در دین اسلام و نزد بزرگان دین از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هست، گفت: به لطف خداوند امروز شاهد وقف اموال توسط خیرخواهان و مردم استان هستیم و این تقوا را در جامعه می‌رساند.

وی با بیان اینکه کسانی را که توانایی کار دارند را باید مشغول به کار کنیم چراکه آینده کشور در دست همین جوانان است، گفت: کسی که دست نیازمندان را می‌گیرد کاری به مراتب بزرگتر از روزه‌داری و نمازگذاری را انجام داده است.

انتهای پیام/

فهرست