شناسه خبر: 4507

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4507

امام جمعه شهرک بهاران مریوان:
رمضان، ماه تمرین تحمل مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه است
امام جمعه شهرک بهاران مریوان گفت: رمضان ماه صبر و تمرین و آموزش صبر است، یعنی همانگونه که گرسنگی و تشنگی رمضان را با صبر تحمل می‌کنیم، در برابر مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه نیز باید صبور باشیم.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی دبیرخانه مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا علی کریم‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه شهرک بهاران مریوان اظهار داشت: ماهرمضان سراسر خیر و برکت است و خواب این ماه نیز به تسبیحات و ذکر الهی محسوب می‌شود.
وی افزود: در ماه رمضان عبادت مضاعف و چندین برابر ثواب دارد، ماهی است که خوابیدن، خوردن، سحری و همه اعمال خیر در آن عبادت است که امیدواریم همه از این ماه بهره‌ای عظیم ببریم.
ماموستا کریمی‌زاده ادامه داد: رسول‌الله(ص) فرموده‌اند: “دین اسلام بر پنج پایه گفتن شهادتین، اقامه نماز، ادای زکات، حج و روزه ماه رمضان است” که این پنج مورد ضروریات دین است و کسی نمی‌تواند آنها را انکار نماید.
خطیب نماز جمعه شهرک بهاران مریوان در ادامه گفت: از حکمت‌های روزه این است که دل انسان ایمان‌دار به مراقبه و مناظره خداوند متعال همیشه آگاه است چرا که دل انسان نمی‌میرد و معنویات در دل انسان زنده است.
وی خاطرنشان کرد: قداست ماه رمضان از دیگر ماه‌های سال بیشتر است و خداوند تبارک و تعالی می‌خواهد در این ماه دل بندگانش همیشه پر از طاعت و عبادت باشد که مصداق آن، لیله‌القدر است که خیرش از هزار ماه بیشتر است و در ماه رمضان قرار دارد.
ماموستا کریمی‌زاده همچنین اضافه کرد: روزه گرفتن یک فقر اجباری است یعنی انسان آب و غذا در اختیار دارد اما خود را در یک فقر اجباری قرار می‌دهد تا حال فقیران را درک نماید.
وی بار دیگر عنوان کرد: رمضان ماه صبر و تمرین و آموزش صبر است، یعنی همانگونه که گرسنگی و تشنگی رمضان را با صبر تحمل می‌کنیم، در برابر مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه نیز باید صبور باشیم.
امام جمعه شهرک بهاران مریوان در بخش دیگری از سخنانش گفت: تعجیل در افطار و دیر خوردن سحری سنت است اما از همه مهم‌تر، ترک گفتار و کلمات نامناسب هنگام روزه است چرا که عبادت کامل آن است که سراسر اعضای بدن انسان روزه باشد.
وی ادامه داد: ناسزا گفتن، دروغ گفتن، غیبت کردن، فتنه‌گری و امثال آنها در اصل حرامند اما در رمضان ثواب روزه را بسیار کم می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست