شناسه خبر: 102434

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=102434

رمضان شتافتن به نیکی ها و دوری از بدی ها را ندا می دهد
امام جمعه اهلسنت سراوان با بیان اینکه اگر کسی خواهان تغییر است "رمضان" بهترین فرصت است که عظمت و برکات آن را غنیمت شمرد و در برنامه ها و گفتار و رفتار و زندگی خود تغییر و اصلاح ایجاد کرد ، این ماه را ویژه ذخیره اندوزی حسنات و پرهیز از بدی ها و اجتناب از گناهان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت سراوان در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: الله تعالی به فضل و کرم خود رمضان را که سراسر رحمت و مغفرت و سبب پاکی و تطهیر از گناهان است عنایت فرمود ، نعمتی بزرگ برای این امت است که فضایل و برکات این ماه را کسب کنند و قدر این نعمت بزرگ را با انجام اعمال صالح بدانند.

وی تصریح نمود: در هر شب ماه مبارک رمضان فرشته ندا می دهد ، ای جویای خیر به طرف نیکی ها پیش آی و ای جویای شر از گناه و بدی کوتاه بیا ، تا اینکه رمضان به پایان برسد ، اگر خواهان تغییر هستیم، رمضان بهترین فرصت است ، عظمت و برکات این ماه مبارک را باید درک کرد و غنیمت شمرد و در برنامه ها و گفتار و رفتار و زندگی خود تغییر و اصلاح ایجاد کرد.
امام جمعه اهلسنت سراوان خاطرنشان ساخت: اولین کاری که باید انجام داد، اجتناب و پرهیز از گناهان است و با ادای فرایض و کثرت نوافل از دروغ ، غیبت ، تهمت و آزردن دیگران باید دوری کرد ، خوردن چیزهای حلال در روزه حرام می شود.
مولوی ساداتی افزود: رمضان ماهی برای ذخیره اندوزی حسنات و نیکی است نه ذخیره اندوزی ضروریات و مایحتاج مردم که بوسیله گران فروشی و کم فروشی و احتکار مردم را در تنگنا قرار داد بلکه باید با دریافت حداقل منافع مالی این فرصت را غنیمت شمرد که الله متعال در آن برکت می دهد و عوض آن را در جایی بهتر و برتر خواهد داد.
مدیر دارالعلوم زنگیان سراوان ابراز داشت : دین اسلام از مومن می خواهد که به اندازه توان و استطاعت خود در رفع مشکل حاجتمندان و دیگران تلاش کند ، الله تعالی این عمل را بسیار می پسندد و در روزی که هیچ او را یاوری نباشد الله تعالی مشکلات او را برطرف می کند و از او راضی می شود.
مولوی ساداتی عنوان کرد: الله تعالی رمضان را ماه مساوات و غمخواری قرار داده است ، افطاری دادن به روزه داران و بویژه افراد نیازمند از اعمال افضل است ، رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند کسیکه به روزه دار افطار دهد، پاداشی به اندازه پاداش روزه دار خواهد داشت بدون اینکه از پاداش آن کاسته شود.
وی بیان کرد: روزه دار اعضای بدن خود را از گناه و اعمال ناشایست باید حفاظت کند ، پیامبر صلی الله علیه وسلم فرمودند : کسی که سخن زشت و اعمال بد را رها نکند الله متعال را به آب و غذا نخوردن وی نیازی ندارد ، حتی آنحضرت صلی الله علیه و آله وسلم فرمود اگر کسی به او بد و بی راه گفت در جواب بگوید من روزه ام ، الله تعالی از اینگونه روش راضی می شود و بزرگترین مردانگی است چون راه شیطان که فتنه و فساد است را مسدود می کند.
فهرست