شناسه خبر: 4518

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4518

امام جمعه اهل سنت کله سرای اسالم :
رمضان فرصتی برای بهره مندی از فضل و رحمت الهی است
حجت الاسلام محمد امین نیکوش در خطبه های نماز جمعه در مسجد شیخ مولانا خالد روستای کله سرا از توابع بخش اسالم با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان ، گفت : ماه مبارک رمضان ، ماه تلاش و پشتکار در عبادت و بندگی است و باید سعی کنیم از فرصت های این ماه نهایت بهره را ببریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام محمد امین نیکوش در خطبه های نماز جمعه در مسجد شیخ مولانا خالد روستای کله سرا از توابع بخش اسالم با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان ، گفت : ماه مبارک رمضان ، ماه تلاش و پشتکار در عبادت و بندگی است و باید سعی کنیم از فرصت های این ماه نهایت بهره را ببریم .

وی با تاکید بر اینکه رمضان فرصتی برای بهره مندی از فضل و رحمت الهی است ، افزود : روزه داری و سعی و تلاش برای کسب رضایت خداوند و انجام خیرات و اعمال نیک در این ماه موجب می شود تا فضل و رحمت خداوند به برکت این ماه شامل حال ما شود .

امام جمعه اهل سنت مسجد شیخ مولانا خالد روستای کله سرای اسالم با بیان اینکه هر چیزی با تمرین شکل می گیرد ، خاطر نشان کرد : همانطور که هر شغل دنیایی سعی و تلاش و کوشش را می طلبد تا پس از طی کردن مراحل ، نتیجه اش را پس از مدتی دریافت کنیم ، توانمندی ، برکت و رشد معنوی نیز با سعی و تلاش و تمرین کردن حسنات میسر خواهد شد .

وی با بیان اینکه خداوند عزت و سعادت بندگان خود را می خواهد ، اظهار داشت : خداوند متعال میخواهد بنده اش ، آبرومندانه زندگی کند و با استفاده از نعمت های الهی و حرکت در مسیر عبادت و بندگی از زندگی در دنیا لذت ببرد .

حجت الاسلام محمد امین نیکوش افزود : انسان نیازمند آن است که با تلاش و پشت کار و با انجام فرامین الهی ، بندگی خود را در برابر خداوند متعال ثابت کند .

وی گفت : انسان مومن و مسلمان بعد از آن که خود راه سعادت را پیدا کرد در تلاش خواهد بود تا دیگران را نیز به این راه دعوت نماید و از ظلمت و تاریکی نجات و به سوی روشنایی سوق دهد .

امام جمعه اهل سنت کله سرای اسالم در پایان سخنان خود با اشاره به حدیثی از حضرت رسول اکرم (ص) گفت : هر کس با ایمان و امید به کسب ثواب ماه رمضان را روزه بگیرد ، مورد رحمت و مغفرت الهی قرار خواهد گرفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست