شناسه خبر: 4229

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4229

مدير مدرسه علميه تعليم القرآن و السنه شورك ملكي:
رمضان فقط امساک از خوردن و آشامیدن نیست
مولوي سيد ابراهيم فاضلي گفت: اگر به رمضان تنها به عنوان ایامی به منظور امساک از خوردن و آشامیدن نگاه کنیم، نمی توانیم به درک کاملی برسیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی سید ابراهیم فاضلی با اشاره به فضائل و برکات ماه مبارک رمضان اظهار داشت: رمضان ماهی است که مومنان در طول آن خود را بیش از پیش به خداوند متعال نزدیک می بینند.

وی افزود: اگر به رمضان تنها به عنوان ایامی به منظور امساک از خوردن و آشامیدن نگاه کنیم، نمی توانیم به درک کاملی برسیم.

مدیر مدرسه علمیه تعلیم القرآن و السنه شورک ملکی ادامه داد: امساک از خوردن و آشامیدن تنها بخشی از مراحل پی بردن به فضیلت رمضان است، چرا که مومنان راستین ضمن گرامیداشت این ایام با برکت، اعمال دیگر مانند قرائت قرآن کریم، احسان و نیکوکاری، اطعام فقرا و نیازمندان و حسن خلق را در ضمیر خود به تقویت می رسانند. برای رسیدن به مفهوم رمضان ابتدا باید آن را معنا کرد، اینکه بدانیم چرا مومنان واقعی با وجود آنکه قدرت های دنیوی مانع از خوردن و آشامیدن نمی بینند، اما در دل خود ترس و خوف از باریتعالی دارند.

مولوی فاضلی گفت: این ترس و خوف از جهت دیگر نزدیکی انسان را به ذات متعال بیشتر می کند. در میان ما بندگان و خدای متعال یک خَلَعْ واقع می باشد. خلعی که مخلوق نمی تواند خالق خود را به چشم ببیند، ولی در عین حال تمامی معجرات در آسمان ها و زمین نمونه های خوبی برای بزرگی پروردگار بی همتا هستند و می بایست شکرگذار این همه باشیم. شکرگذاری را می توان با خواندن نماز، با روزه داری در بهترین ماه سال قمری، مودت با قرآن کریم بر جای آورد. ماه رمضان عالی ترین فرصت جهت خودسازی و ایمان به ذاتی است که ما را به اوج رستگاری رهنمون می سازد.

مدیر مدرسه علمیه تعلیم القرآن و السنه شورک ملکی ادامه داد: عواملی از قبیل ابزار تفکر و اندیشه نعمت هایی هستند که نمی توان برایشان جایگزینی پیدا کرد. اگر انسان دارای فکر نباشد چگونه می تواند به رستگاری برسد.

وی افزود: امید همه انسان های مومن و آزاد اندیش این است که امت اسلامی بتواند ماه ضیافت الهی را با سرافرازی به پایان برساند. لیالی قدر در این ماه قرار دارد و مناسب است تا رمضان را با اندیشیدن به برکات شب قدر آغاز نماییم. بندگی عابد به درگاه معبود و برپایی نماز نفل در شب های رمضان وسیله ارتباط بین مخلوق و خالق است. فرصتی برای طلب بخشش بابت گناهانی که مرتکب شدیم و مغفرت طلبی برای کسانی که سال گذشته امکان بهره مندی از ماه ضیافت الهی را داشتند و امسال این نعمت از آنها گرفته شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست