شناسه خبر: 5253

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5253

امام جمعه اهل سنت کله سرای اسالم :
رمضان ماه اتحاد و انسجام است
حجت الاسلام محمد امین نیکوش در خطبه های نماز جمعه در مسجد شیخ مولانا خالد روستای کله سرا از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه پرورش اخلاق های نیک و ماه همدلی است ، اظهار داشت : رمضان ماه اتحاد و انسجام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام محمد امین نیکوش در خطبه های نماز جمعه در مسجد شیخ مولانا خالد روستای کله سرا از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه پرورش اخلاق های نیک و ماه همدلی است ، اظهار داشت : رمضان ماه اتحاد و انسجام است .

وی با تاکید بر اینکه روزه داری تاثیر زیادی در پرورش نفس دارد ، افزود : رمضان ماه پرورش نفس و اخلاق های نیک  است و روزه داری در این ماه عزیز از مهم ترین راه های رسیدن به تقوای الهی است و مومنان تلاش می کنند تا در این ماه علاوه بر گرفتن روزه ، به انجام خیرات و حسنات بپردازند و از اجر و پاداش ویژه و برکات این ماه بهرمند شوند .

امام جمعه اهل سنت مسجد شیخ مولانا خالد روستای کله سرا با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه استقامت است ، خاطر نشان کرد : در این ماه بندگان مخلص الهی با تحمل گرسنگی و تشنگی و مقاومت در برابر گناهان به تمرین استقامت در راه خدا می پردازند و جسم و روح خود را طراوت می بخشند .

وی با اشاره به اینکه رمضان ماه سخاوت است ، ترویج روحیه سخاوت را در جامعه لازم دانست و گفت : سخاوت از جمله صفات مومنان در دنیا است و نباید از آثار و برکات آن در این ماه غافل باشیم ، زیرا طبق روایات در این ماه غفلت زدایی وتوجه به حال و روز نیازمندان بسیار تأکید شده است .

حجت الاسلام محمد امین نیکوش اظهار داشت : دو چیز به درگاه خداوند برای مسلمانان روزه دار در طول ماه مبارک رمضان شفاعت می کنند ؛ یکی خودِ روزه ، و دیگری قرآن است .

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه باید از زندگی بزرگان دین درس بگیریم ، به تبیین صفات یاران و صحابه رسول خدا (ص) و چگونگی مواجهه با مشکلات در وقایع و رخداد های صدر اسلام پرداخت و افزود : بهره مندی از تقوای الهی و توکل به خدا بسیاری از مشکلات و سختی ها را در آن دوران برطرف می کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست