امام جمعه اهل سنت مشهد ريزه:
رمضان ماه تزکیه نفس، ماه نزول قرآن، ماه اصلاح تفکر و عقیده، ماه رجوع به سوی خداوند و ماه بازگشت به طاعت و بندگی است
مولوي عبدالكريم علي بايي گفت: هدف از روزه گرفتن اصلاح و تزکیه نفس، تقویت بعد روحی و دستگیری از مستمندان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی عبدالکریم علی بایی، امام جمعه اهل سنت مشهد ریزه در خطبه های این هفته با تلاوت آیه شهر رمضان الذی انزل فیه القران به تشریح فضایل این ماه پرداخت.

وی افزود: هدف از روزه گرفتن اصلاح و تزکیه نفس، تقویت بعد روحی و دستگیری از مستمندان است.

وی ادامه داد: رمضان ماه تزکیه نفس، ماه نزول قرآن، ماه اصلاح تفکر و عقیده، ماه رجوع به سوی خداوند و ماه بازگشت به طاعت و بندگی است.

مولوی علی بایی در رابطه با خصوصیات ماه رمضان ابراز داشت: سحری و افطاری خوردن، نماز تراویح، کمک به فقرا و مستمندان، رجوع الی الله و شور و شوق بیشتر مومنین جهت عبادت، زنجیر شدن شیاطین و اعتکاف دهه آخر رمضان از مهمترین خصوصیات ماه رمضان است.

امام جمعه اهل سنت مشهد ریزه رمضان را ماه برکات و خیرات، ماه پاکی و وارستگی، ماه قرب و نزدیکی به خداوند دانست و افزود: شبهای رمضان برای عبادت و دعا و تلاوت و راز و نیاز و تضرع به درگاه خداوند و جهت قرب و نزدیکی به اوست. در دل شب و وقت سحر نماز تهجد بخوانیم و به درگاه خداوند دعا و تضرع و راز و نیاز داشته باشیم پس شایسته مسلمان نیست این اوقات را به بطالت سپری کند .

مولوی علی بائی در پایان ضمن تبریک هفته شوراها و هفته معلم ، برای این دو قشر فرهیخته و خدوم جهت خدمت بیشتر برای جامعه آرزوی توفیق نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست