شناسه خبر: 5690

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5690

نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی:
رمضان ماه دلدادگی، وحدت و همبستگی مسلمانان است
نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش گفت: ماه مبارک رمضان بهترین و ارزنده ترین فرصت برای برگزاری آیین های ویژه مشترک شیعه و سنی به ویژه محافل قرآنی در مساجد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، مسلمانان در گوشه و کنار جهان با هر مذهب و گرایش و رسومی به استقبال از ضیافت الهی می‌روند، مرور آیین و سنت‌های مبارک ماه رمضان باعث می‌شود که غبار فراموشی از آینه سنت‌های قدیمی زوده شود و آیینهای ماه رمضان زیباتر برگزار شود.

ماه رمضان یکی از اشتراکات بسیار مهم مسلمانان با مذاهب مختلف است؛ البته فریضه‌ها و عبادت‌ها در ماه میهمانی خدا، اصول و قاعده خاصی دارد، اما نحوه اجرای مراسم افطاری، سحری و دیگر سنت ها در مناطق مختلف کشورمان و دنیا با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد.

تبیین فضائل ماه رمضان، پرداختن به سنن مختلف مذاهب در ماه ضیافت الهی و پرداختن به سنن فراموش شده از مهم‌ترین مواردی است که خبرگزاری تقریب در قالب پرونده “رمضان همدلی” به بررسی آن می‌پردازد.

در همین راستا شهرام کوسه غراوی، نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و نقش آن در ایجاد وحدت بین شیعه و اهل سنت گفت: ماه مبارک رمضان ، دوستی رفاقت  و محبت را بین تمامی مذاهب اسلامی ایجاد میکند.

وی با اشاره به این مطلب که بیان کردن لفظ شیعه  و سنی  خود عامل تفرقه است، گفت: ما همه مسلمان هستیم  و باید این را مد نظر داشت که مسلمانان در چه شرایط و موضوعی می توانند به هم نزدیک شوند.

نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی ماه مبارک رمضان را به عنوان ماه بهار امت اسلام و بهار قرآن یاد کرد و اظهار داشت: ماه پرفضیلت و با برکت رمضان، ماه رسیدن به خدای یکتا و نزدیک شدن به قرآن و سنت و در نتیجه اتحاد و همبستگی عموم مسلمانان است.

نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش تاکید کرد: برادران شیعه و سنی در ایران اسلامی از دیرباز در کنار یکدیگر برادرانه و دوستانه زندگی کرده‌اند که نمونه این دوستی و اتحاد را می‌توان در رمضان بهار قرآن و ماه مهمانی خداوند نظاره کرد.

کوسه غراوی افزود: مردم مسلمان و روزه دار ما همچنان پایبند به اخلاق و منش اسلامی و انسانی بوده و زیبایی های اسلام را به جهانیان نشان می‌دهند.

وی با بیان اینکه همان طوری که از عنوان ماه مبارک رمضان مشخص بوده این ماه پربرکت و با عظمت است، اظهار داشت: به میمنت لحظات نورانی ماه مبارک رمضان و منزلت قرآن کریم خیر و برکت در منطقه سیل زده ما به  وجود آمده است و مردم در سفره های کریمانه رمضان شرکت می کنند که این خود نمادی از شکوه اسلام است.

این نماینده اهل سنت  مجلس در پایان خاطر نشان کرد: مردم مومن و روزه دار استان گلستان در ماه مبارک مساوات و برادری و تکریم نیازمندان و مشارکت در کارهای خیر را در کنار راز و نیاز خالصانه با پروردگار متعال انجام میدهند که این خود در راستای نمایش وحدت و عظمت دین و یکی از ویژگی بارز اسلام است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست