شناسه خبر: 7216

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=7216

عضو دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان
رهبریت در اسلام مولفه‌ اصلی پیروزی مکتب امام خمینی است
عضو دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان گفت: رهبریت در اسلام، ایمان و اعتقاد و اتحاد و یکپارچگی مردم سه عنصر و مولفه اصلی بود که امام خمینی(ره) با تکیه بر آن گام در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی نهاد.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی از کردستان، ماموستا امین راستی با بیان اینکه  آرمان‌های امام راحل در پیدایش انقلاب اسلامی ایران متجلی می‌شود، گفت: مبنای حرکت‌هایی که امام راحل انجام می‌داد برگرفته از یک‌سری آرمان‌های والا بود.

به گفته عضو دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، بزرگترین آرمان حضرت امام در آرمان‌های سیاسی‌، پیدایش انقلاب اسلامی بود که هیچ شباهتی به حکومت‌های معاصر ندارد.

ماموستا راستی در ادامه از امام به عنوان نماد و الگوی وحدت‌آفرینی در ایران نام برد و اظهار کرد: زمانی که ابر قدرت‌های استکباری با استفاده از توطئه‌های شیطانی خود دنبال پخش کردن بذر نفاق میان فرق مذهبی بودند، امام خمینی (ره) پرچم وحدت را بین مسلمانان برافراشت.

وی تصریح کرد:  امام راحل وقتی متوجه شدند کرامت و عزت دین اسلام در معرض خطر است، لازم دانستند در برابر چنین وضعیتی قیام کرده و نهضتی بر اساس اسلام را شکل دهند.

عضو دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان با بیان اینکه رهبریت در اسلام، ایمان و اعتقاد و اتحاد و یکپارچگی مردم سه عنصر و مولفه و عنصر اصلی بود که امام خمینی(ره) با تکیه بر آن گام در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی نهاد عنوان کرد: پیروزی و تداوم چنین انقلابی بر پایه و مکتب دین اسلام برای هیچ یک از سرکردگان شرق و غرب قابل قبول نبود.

ماموستا راستی اظهار داشت: امام خمینی(ره) با پایه‌گذاری انقلاب اسلامی این مسئله را که حکومت‌های بر پایه اسلام، حکومتی کامل است و برای تمام زوایای زندگی انسان‌ها برنامه دارد، به جهانیان ثابت کرد.

وی گفت: انقلابی که ۴۰ سال پیش با رهبری امام راحل به پیروزی رسید امروز در اوج بالندگی و اقتدار قرار گرفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست