امام جمعه موقت اهل سنت بیجار:
رهنمودهای رهبری تلنگری برای مسلمانان و تهدیدی برای دشمنان نظام و انقلاب بود
امام جمعه موقت اهل سنت شهر بیجار گفت: رهنمودهای آن حضرت بودند که تلنگری برای مسلمانان جهان، تذکری برای حاکمان کشورهای مسلمان و تهدیدی برای دشمنان نظام و انقلاب، و یادآوری برای دل‌های غافل است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا جلال مرادی در خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت بیجار اظهار کرد: صدق از دیدگاه عرفا به معنی هماهنگی و هم‌رنگی ظاهر و باطن، و وحدت قول و عمل است که در حقیقت صداقت نسبت به اخلاص در مقام اخص‌تری قرار دارد چرا که مقام صدیقین از مخلصین بالاتر و والاتر است.
وی افزود: صدق و راستی انسان را به نیکی هدایت می‌کند و نیکی کردن انسان را به بهشت می‌رساند و انسان مدام خود را به صدق و راستی عادت می‌دهد تا اینکه نزد خداوند نامش در زمره صدیقین ثبت می‌شود.
ماموستا مرادی همچنین به موضوع انتخابات اشاره کرد و اذعان داشت: ما بعنوان یک مسلمان موظفیم در آینده با انتخابی صادقانه و آگاهانه فردی اصلح را به مجلس بفرستیم و رای که با یک پرس غذا و یا یک کارت هدیه بدست می‌آید نباید در انتظار آینده خوبی باشیم زیرا تغییر آینده سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بدست خود ما خواهد بود بشرطی که در انتخابمان با صداقت رفتار کنیم.
خطیب موقت اهل سنت شهر بیجار در ادامه تصریح کرد: شهادت مظلومانه سردار دلها که با جانبازی و فداکاری‌های خود، صداقت خود را به مصداق آیه من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه اثبات کرد، در حقیقت جوش و خروشی عجیبی را در میان تمام مسلمانان جهان ایجاد کرد.
امام جمعه موقت اهل سنت بیجار تصریح کرد: عشق و ارادت نسبت به این شخصیت والامقام متعلق به مذهب خاصی نبود و اهل سنت به مانند اهل تشیع از فقدانش زار زار گریستند.
وی در ادامه به سخنرانی تاریخی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اشاره کرد و گفت: مردم ولایت‌مدار ما بی‌صبرانه منتظر بیانات و رهنمودهای آن حضرت بودند که تلنگری برای مسلمانان جهان، تذکری برای حاکمان کشورهای مسلمان و تهدیدی برای دشمنان نظام و انقلاب، و یادآوری برای دل‌های غافل است.
ماموستا مرادی به حادثه دردناک سقوط هواپیمای اوکراینی پرداخت، و برای عزیزانی که در این حادثه غمناک به رحمت ایزدی پیوستند علو درجات، صبر و تسلی برای بازماندگان را از درگاه حق خواستار شد.
وی در پایان سخنانش به سیل ویرانگر سیستان و بلوچستان اشاره کرد و از مردم خیر و دلسوز همیشه در صحنه بیجار خواست به عزیزان هموطن این مناطق کمک کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست