روایت اهل سنت حاضر در نمایشگاه از آخرین وضعیت کتب فقهی/ در جمهوری اسلامی هیچ تفاوتی بین مذاهب وجود ندارد
مسئول غرفه سیستان و بلوچستان گفت: تیراژ کتاب‌های ما حداکثر سه هزار است و کتاب‌های ما مختص اهل سنت یا شیعیان نیست، شاید مقدار اندکی به فقه اهل سنت مربوط باشد اما اکثریت آن اصلاحی است که مورد قبول هر دو مذهب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، در سی‌و‌‌دومین نمایشگاه کتاب تهران خبرنگاران این خبرگزاری، سری هم به غرفه های اهل سنت در این نمایشگاه زدند.

در ابتدا سراغ غرفه کرمان رفتیم و با نویسنده کتاب «مرد لحظه ها» که روایتگر زندگی‌نامه سردار شهید جعفر روح اللهی است، به گفت و گو نشستیم؛ این شهید بزرگوار سال‌های رزمندگی خود را در استان سیستان و بلوچستان سپری کرده است.

حسین خانی نویسنده کتاب «مرد لحظه‌ها» گفت: این کتاب ارتباط شهید با اهل تسنن و وضعیت زندگی که او در سیستان و بلوچستان را روایت می‌کند.

وی افزود: از این کتاب به خصوص در مناطق سنی نشین کشور استقبال خوبی به عمل آمده است، به‌ طوری که در مدت ۴ ماه پس از انتشار به جلد دوم رسید و این خود جای امیدواری دارد که سلیقه مردم در امر کتاب خوانی تغییر کرده است.

در ادامه به غرفه استان کردستان رفتیم و در گفت‌وگو با مسئول آن در مورد تیراژ کتاب‌ها و چاپ آنها اطلاعاتی را بدست آوردیم:

محمود رئوف مسئول غرفه کردستان گفت: تیراژ کتاب‌های ما به بیش از ۳۰۰۰ می‌رسد و بازخورد مناسبی در اقصی نقاط ایران و شهرهایی همچون زاهدان، ترکمن صحرا، بندرعباس و… دارد، این کتاب‌ها بیشتر عمومی است و فرقه‌های شافعی و حنفی هم از آن استفاده ‌می‌کنند.

وی تصریح کرد: خدا را شاکر هستیم که در جمهوری اسلامی ایران هیچ تفاوتی بین مذاهب وجود ندارد به عنوان مثال، غرفه‌های اهل سنت به اندازه غرفه‌های شیعیان است و ما هیچ تبعیضی را در این زمینه نداشته‌ایم.

همچنین به سراغ غرفه سروچ که متعلق به استان سیستان و بلوچستان است و با لباس‌های محلی خود در این غرفه مشغول بودند هم رفتیم:

عبدالستار شارکی مسئول غرفه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تیراژ کتاب‌های ما حداکثر سه هزار و کم فروش‌ترین آن به هزار عدد می‌رسد البته تمام آنها به جلد سوم خود رسیده است؛ مخاطبان کتاب‌های ما مختص اهل سنت یا شیعیان نیست، شاید مقدار اندکی به فقه اهل سنت مربوط باشد اما اکثریت آن اصلاحی است که مورد قبول هر دو مذهب است.

وی در ادامه در مورد نمایشگاه گفت: فرقی ندارد ما از اهل تسنن هستیم یا شیعه و هیچ تفاوتی تاکنون به‌وجود نیامده است و ملاحظه می‌کنید که ما در اول ورودی نمایشگاه و جزو ۶ غرفه اول هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست