مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج
روحانیان اهل سنت استان همواره در خط رهبری در مسیر وحدت جامعه گام برداشته‌اند
مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج گفت: جامعه روحانیت استان کردستان از بدو پیروزی انقلاب در راستای دستورات امام راحل و مقام مظم رهبری حرکت کرده و 52 شهید را در این مسیر تقدیم کرده است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا اقبال بهمنی در نشست هم‌اندیشی روحانیون، معتمدین، فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استان با عرف معاون سیاسی وزارت کشور، اظهار کرد:‌ گسترش اخلاق و معنویت در جامعه باید به صورت ویژه مورد توجه مسوولان قرار گیرد، امر به معروف ونهی از منکر باید بیش از پیش در جامعه ترویج پیدا کند و اخلاق فردی، اجتماعی، اخلاق سیاسی و اقتصادی بر پایه و اساس اسلام در جامعه نهادینه شود.
وی خاطرنشان کرد: پیامبر مکرم اسلام می‌فرماید «شما ۶ چیز را انجام دهید من بهشت را برای همه شما ضمانت می‌کنم، در زمان صحبت کردن راست بگوید، وفای به وعده داشته باشید، امین ‌باشی، امانتدار باشید و از اندام در برابر گناه محافظت کنید».
وی در ادامه با بیان اینکه جامعه روحانیت با توجه به اینکه محراب‌نشین هستند کمی از چپ و راست دوری می‌کند و وارد این وادی نمی‌شوند، گفت: جامعه روحانیت استان کردستان از بدو پیروزی انقلاب در راستای دستورات امام راحل و همچنین در زمان زعامت مقام معظم رهبری در راستای منویات رهبری حرکت کرده اند.
وی افزود: روحانیان اهل سنت استان از ابتدای انقلاب اسلامی همواره در خط رهبری بوده‌اند و با تبعیت از فرمایشات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در مسیر وحدت جامعه اسلامی گام برداشته‌اند.
وی تصریح کرد: این مردم به هیچ جریان و گروهای ضدانقلاب گرایشی نداشته اما آنطور که باید، دولت به معیشت روحانیون و مدارس علوم دینی اهل سنت توجه نداشته است.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج افزود: امروز دشمنان تمام توان خود را برای حذف ارزش‌ها و ترویج ضدارزش‌ها برای سوق دادن جامعه به سمت انحطاط بکار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: از بین رفتن ارزش‌های اخلاقی سقوط جامعه و فنای جامعه را به وجود می‌آورد که نمونه‌هایی از این را در طول تاریخ شاهد هستیم.
ماموستا بهمنی ادامه داد: خیلی از دوستان و بزرگواران در وقت انتخابات از کیسه خوب خرج می‌کنند ولی در وقت عمل دچار مشکل می‌شوند و این رویه جامعه را به سمت بی‌اعتمادی نسبت به مسوولان می‌کشاند.
وی افزود: اگر جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال عمر خود مطیع استبدادگران می‌شد قطعا امروز سربلند نبودیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست