امام جمعه اهل سنت ارومیه؛
روحانیت اهل سنت همواره پای نظام و ارزش های آن ایستاده اند/وحدت ملت مهمترین مولفه پیروزی و اقتدار ملت ایران است
ماموستا کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: در طول بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب همانگونه که اهل تشیع و جامعه تشیع دغدغه انقلاب و ارزشهای آن را داشته اند، اهل سنت نیز به همان میزان دغدغه انقلاب را داشته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ، ماموستا مامد کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه در نشست تکریم و تبیین نقش شهدای روحانی اهل سنت در حفظ و نشر ارزش‌های اسلامی و انقلابی که صبح دیروز(چهارشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: در محضر بزرگان و اهل فن سخن گفتن خیلی سخت است و به قول معروف تکیه برجای بزرگان بی ادبی است.
وی تصریح کرد: طی ۴۲ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی از اقوام و ادیان مختلف بیش از  ۲۳۰ هزار شهید تقدیم انقلاب و آرمان های آن شده است که این سندی محکم بر مظلومیت این ملت دارد.
کلشی نژاد خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه همه جامعه ما خواسته با آرامش و اسایش و در کمال امنیت زندگی کند اما استکبار جهانی و ایادی استکبار و دستشانده های آنها تمام توان و تلاش خود را به کار گرفته اند که این امنیت و آرامش را از ما بگیرند.
امام جمعه اهل سنت ارومیه افزود: با وجود تمام تلاش ها و هجمه افکنی های دشمنان که در راستای گرفتن عزت و اقتدار ایران اسلامی در طول بیش از چهار دهه از سوی دشمنان انجام شده است، اما به خاطر بصیرت افزایی و روشنگری های ائمه جمعه و جماعت و پایه کار بودن مردم پایه های وحدت در کشور ما روز به روز محکم و در سایه این وحدت توطئه های دشمنان نقش برآب می شود.
وی تصریح کرد: امروز به برکت این وحدت و بصیرت ملی هجمه های دشمنان نقش برآب شده و کشور ما با عزت و مقدر در عرصه های جهانی نقش آفرینی می کند.
ماموستا کلشی نژاد تاکید کرد: در طول بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب همانگونه که اهل تشیع و جامعه تشیع دغدغه انقلاب و ارزشهای آن را داشته اند، اهل سنت نیز به همان میزان دغدغه انقلاب را داشته اند.
وی اظهار کرد: یکی از افتخارات ما در همه استان های کشور به ویژه استان آذربایجان غربی این است که جامعه روحانیت در صدر امورات دینی و تبلیغی خود همانطور که پیامبر(ص) فرمود بر مبنای تشریح تبلیغ نمودند و مرد را راهنمایی و آرمان های انقلاب را تبیین کردند و در همین راستا ۲۶ شهید روحانی را تقدیم اسلام و انقلاب کردند.
امام جمعه اهل سنت ارومیه اضافه کرد: یکی دیگر افتخارات مردم آذربایجان غربی اعم از روحانیت شیعه و سنی این است که برادروار بسان رنگین کمان در وحدت کامل در راستای اعتلای نظام و اسلام تلاش می کنند.
وی با بیان اینکه برادران اهل سنت همچون برادران تشیع در دفاع از حرم و حریم نقش آفرینی کرده اند، افزود: شهدایی همچون اسمعیل شجاعی و غیره را تقدیم دفاع از ارزش های انقلاب کرده است.
بصیرت چراغ راه شهدای روحانی است
او اضافه کرد: بصیرت چراغ راه این روحانیت شهید بود، آنها معتقد بودن استراتژیک در میدان مبارزه و جهاد اتحاد است و این اتحاد را باید حفظ کرد.
وی با اشاره به اینکه چهار عنصر مهم وجود دارد که همواره رمز موفقیت دولت ها بوده است، اظهار کرد: رهبری درست، آرمان بزرگ، ملت بزرگ و دشمن شناسی را چهار عنصر مهم در موفقیت و پیشبرد اهداف هر نظام و ملتی است.
کلشی نژاد با تاکید براینکه انقلاب ایران از تمام این مولفه ها برخوردار است، عنوان کرد: ملت ایران از در این مولفه مهم یعنی رهبری، به لطف خداوند از وجود رهبری و ضعامت شخصیت بزرگوار و منحصر به فردی برخوردار هستیم که همواره با بصیرت افزایی و روشنگری به بهترین شیوه انقلاب را مدیریت و به جلو حرکت کرده است.
وی اضافه کرد: ملت ایران با توجه به اینکه خواسته ارزش های خود را حفظ کند از دشمنان بزرگی برخوردار بوده و این دشمن بزرگ کاری کرده که ملت ما در عرصه های مختلف به خودکفایی برسد.
این عالم اهل سنت اضافه کرد: این ملت، ملتی نیست که چهل سال پیش آمریکا و ایادی استکبار جهانی به چشم حقارت به آن نگاه می کردند
وی با بیان اینکه ما برای این انقلاب را دوست داریم بخاطر آرمان های آن است، گفت: انقلاب را به خاطر آرمان های آن دوست داریم و برای حفظ آن نیاز به پرورش طلبه های در طراز انقلاب هستیم.
کلشی نژاد تصریح کرد: برای اینکه بتوانید به این جریان استمرار ببخشیم و آرمان های انقلاب را حفظ کنیم در استان نیاز به مدرسه مجهز و با مدرسین مجرب داریم.
وی خاطرنشان کرد: بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای به ویژه داشتن شبکه اختصاصی برای مقابله با تبلیغات و هجمه های فکری دشمنان باشیم.
امام جمعه اهل سنت ارومیه با بیان اینکه جامعه علما و روحانیون اهل سنت در استان های مختلف در راستای روشنگری مردم و مقابله با تفکرات انحرافی که دشمنان با تمام توان سعی در ترویج آن در بین مردم دارند تلاش می کنند، اضافه کرد: در جنگ تحمیلی جامعه روحانیون مردم را ترغیب می کردند که در خدمت انقلاب باشند و فریب دشمن و تبلیغات آنها را نخورند امروز هم در عرصه جنگ نرم در راستای بصیرت افزایی و روشنگری جامعه تلاش می کنند.
وی افزود: برای مقابله با هجمه های فکری دشمنان نیاز به امکانات و زیرساخت های لازم داریم نیاز به حمایت داریم.
او با بیان اینکه جریانی که امروز از سوی دشمنان راه افتاده و مانند سیلی سعی دارد مردم را همراه خود کند قضیه الحاد است، گفت: آن نسخه وهابیت و افراط و تفریط پیچده شد جریان داعش موجب شد مردم چهره آنها را به خوبی بشناسند و از آنها پیروی نکنند.
وی اضافه کرد: امروز دسترسی به فضای مجازی موجب شده که دشمنان به راحتی در این زمینه تبلیغ کنند.
وی خاطرنشان کرد: تا اینگونه عقاید و تفکرات در عالم وجود داشته باشد مشکلات موجود پایان نخواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست