امام جمعه مریوان:
روحانیون با روشنگری مردم را از سیاست‌های دولت آگاه سازند
امام جمعه مریوان با بیان اینکه روحانیون باید با روشنگری مردم را از سیاست‌های دولت آگاه سازند،گفت: جامعه روحانیت باید پل ارتباطی بین دولت و مردم باشند و هیچ وقت سنگر را برای دشمنان خالی نکنیم.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا شیرزادی در کمیته فرهنگی  ائمه جمعه شهرستان مریوان ضمن تقدیر از مسوول مرکز بزرگ اسلامی مریوان به خاطر جدیدت و پیگیری امور روحانیون به ویژگی‌های خطیب از دیدگاه شریعت اسلامی  پرداخت و اظهار کرد:  ما جامعه روحانیت باید  پل ارتباطی بین دولت و مردم باشیم و هیچ وقت سنگر  را برای دشمنان خالی نکنیم.

وی تصریح کرد: روحانیون باید با روشنگری مردم را از سیاست‌های دولت آگاه و بستر همکاری  و هماهنگی  مردم با مسولان را در راستای دفاع از آرمان‌های  نظام مقدس  فراهم سازند.

وی خاطرنشان کرد: مشکلاتی که امروز در کشور وجود دارد قابل حل است و امیدواریم مسوولان با درایت و مدیریت جهادی و مردم نیز با صبر و بردباری که همیشه دارند زمینه را برای عبور از این پیچ تاریخی فراهم سازند.

مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان نیز در این نشست در خصوص رسالت جمعه و خطیب جمعه اظهار داشت:  ائمه جمعه باید  در  نماز جمعه بتوانند مطالب دینی اجتماعی و سیاسی  را به خوبی  به جامع  مخاطب  انتقال  دهند.

ماموستا حق‌پناه افزود: هر هفته مطالبی در قالب پیک آدینه به صورت خلاصه در اختیار ائمه جمعه  قرار می‌گردد  که  امیدواریم ائمه جمعه موضوعاتی از این پیک را  در خطبه‌های نماز جمعه گنجانده و به جامعه انتقال دهند.

وی افزود: ائمه جمعه باید به خطبه  خود گوش دهند تا بتوانند  به معایب خودآگاه  و نسبت به رفع آن  اقدام نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست