شناسه خبر: 12278

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12278

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
روحانیون در خط مقدم بصریت‌افزایی جامعه قرار دارند
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: علما و روحانیون در خط مقدم بصریت‌افزایی و روشنگری جامعه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان،  حجت‌الاسلام منتظری در مراسم تودیع و معارفه مدیر مرکز بزرگ اسلامی سروآباد با اشاره به در پیش بودن سفر حج ابراهیمی و حضور جمعی از هموطنانمان در این سفر معنوی در کنار سایر مسلمانان، اظهار کرد:  امیدواریم در آینده مسئله حج عمره هم توسط کارشناسان بررسی و حل مشکل شود.

وی در ادامه با بیان اینکه خدمت به علما و روحانیون از مهم‌ترین رسالت‌ها و برنامه‌های مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور است، عنوان کرد:علما و روحانیون در جامعه نقش و جایگاه مهمی دارند و خدمت به این قشر زحمتکش یک ضرورت است.

وی افزود: علما و روحانیون در خط مقدم خدمت، بصریت‌افزایی و روشنگری به مردم هستند.

وی خاطرنشان کرد: علما و روحانیون به عنوان منادیان فکری جامعه با روشنگری و هدایت مردم به سوی آموزه های دین اسلام موجب ترویج دین و تقویت باورهای دینی در بین اقشار مردم می‌شوند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در ادامه با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، عنوان کرد: فریضه  امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه دینی و شرعی همه افراد جامعه است.

به گفته وی، نقش جامعه روحانیون و علمای دینی در ترویج و نهادینه کردن فریضتین الهی امر به معروف و نهی قابل توجه است و این جایگاه مهم روحانیون وعلمای دینی را بیش ار پیش نمایان می‌کند.

گفتنی است در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات یک ساله ماموستا حق‌پناه ماموستا عبدالرحمان کریمی  به عنوان سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سروآباد معرفی و منصوب  شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست