شناسه خبر: 4526

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4526

امام‌جمعه اهل سنت روستای زبار از توابع عسلویه؛
روزه‌داری راهی برای تقویت نفس در برابر گناهان است
شیخ ابراهیم معرفت عظیمی: خداوند متعال گاهی فرصت‌هایی پیش روی انسان قرار می‌دهد که اگر قدر آن را ندانیم خسارتی می‌بینیم که به‌آسانی قابل جبران نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام‌جمعه اهل سنت روستای زبار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اهمیت غنیمت شمردن فرصت ماه مبارک رمضان، گفت: استفاده کردن از فرصت‌های معنوی ماه مبارک رمضان انسان را به مقام مقربین و اولیای الهی می‌رساند.
وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال گاهی فرصت‌هایی پیش روی انسان قرار می‌دهد که اگر قدر آن را ندانیم خسارتی می‌بینیم که به‌آسانی قابل جبران نیست.
خطیب جمعه صبر را گره‌گشای بسیاری از مشکلات دانست و گفت: هر چه قدر ایمان انسان به پروردگار متعال بیشتر شود صبر او نیز افزایش می‌یابد و راه تقویت بخشیدن به صبر توان بخشیدن به نفس و روزه‌داری است.
وی جزای صبر در روزه‌داری را اجر معنوی و پاداش اخروی دانست و گفت: ایستادن در برابر گناه و صبر بر طاعت و امر عبادی و اطاعت خدا انسان را به خداوند نزدیک می‌کند پس از طولانی شدن در امور عبادی ملول و خسته نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست