شناسه خبر: 5392

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5392

امام جمعه اهل سنت تايباد:
روزه تمرین خداترسی، تقرب الی الله و تقوا است
مولوي غلام نبي توكلي گفت: روزه تمرین خداترسی، تقرب الی الله و تقوا است و هر انساني که بدون عذر روزه خود را می خورد، فاجعه بزرگی در انتظار اوست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی غلام نبی توکلی در خطبه های این هفته نماز جمعه یک نظر رحمت خداوند برای هر انسان را تضمینی برای نیکبختی آخرت او دانست و افزود: روزه تمرین خداترسی، تقرب الی الله و تقوا است و هر انسانی که بدون عذر روزه خود را می خورد، فاجعه بزرگی در انتظار اوست.

مولوی توکلی در ادامه اظهار داشت: خداوند به فرشتگان دستور می دهد که برای روزه دار طلب استغفار کنند و بوی دهان روزه دار، از بوی مشک و عنبر هم در نزد خداوند خوشبو تر است و این دو فضیلت بزرگی برای روزه دار است.

استاد حوزه علمیه احناف تایباد، هشدار داد: وقتی رمضان تمام می شود، خداوند و جبرئیل امین نفرینی برای کسانی که این ماه را خوار می کنند، می فرستند و پیامبر عزیز اسلام(ص) آمین گوینده آن هستند، سخت است کسی دچار این نفرین شود.

وی روزه گرفتن انسانی را که غیبت می کند، تهمت می زند، در اسرار مردم تجسس می کند و چشم چرانی می نماید  را بیهوده دانست و گفت: روزه گرفتن و مال مردم خوردن، ارث خواهر یا برادر یا زن پدر، حیله گری و … جز تشنگی و گشنگی چیزی برای انسان ندارد.

امام جمعه اهل سنت تایباد  گفت: پیامبر اسلام(ص) فرمودند، وصیتی برای وارث نیست، متاسفانه امروز همه کارهای ما حیله گری شده است، برخی وکلا راهکار نشان می دهند که به دنبال وصیت نباشید، بروید قولنامه های صوری درست کنید که فلان ملک را از او خریدید، این امر حرام است، تو چطور روزه می گیری و حق برادر و خواهر خود را می خوری؟ این ویروس ها، جامعه اسلامی ما را فرا گرفته است، هیچ کافری حاضر نیست مال خود را به برخی فرزندان بدهد و بقیه را محروم کند، او به قرآن ما عمل می کند ولی ما نه.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست