امام جمعه اهل سنت پارسیان:
روزه داران عزیز نسبت به پرداخت زکات فطر تا قبل از نماز عید اهتمام ورزند

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از استان هرمزگان، شیخ احمد خنجی، امام جمعه اهل سنت پارسیان در خطبه های جمعه این هفته با اشاره به قرار گرفتن در دهه آخر رمضان، تاکید و توصیه کرد: روزه داران عزیز در ایام قلیلی که از ماه مبارک رمضان باقی مانده کمربند تقوا را محکم تر نمایند و با حضور مداوم و مستمر در نمازها و پرداخت زکوات و صدقات این ماه پرخیر و برکت را بدرقه نمایند.

وی در ادامه گفت: رسول خدا (ص) در عشر اواخر رمضان همه اهل خانه را در نیمه شب جهت ادای نماز و راز و نیاز با خدای خویش بیدار می کردند و خودشان در این لیالی و ایام، عبادت  را فشرده تر می کردند. رسول الله(ص) می فرماید خداوند در این ماه شب قدر را به امت من هدیه داده است که به هیچ یک از امت های پیشین داده نشده است.

وی در ادامه گفت: در این ده روز آخر ماه مبارک رمضان شب قدر قرار داده شده که ارزش آن از هزار ماه بیشتر است و در این شب ملائک های خداوند نازل می گردند و عبادات بندگان را از نزدیک رصد می کنند. پس ما انسانها باید در این ده شب اخیر ماه مبارک رمضان، سخت تر و بیشتر عبادت کنیم باشد که توفیق دریافتن لیله القدر شامل حالمان گردد. رسول الله (ص) می فرماید: من قام لیله القدر ایمانا واحتسابا غفر له ما تقدم من ذنبه یعنی اینکه کسیکه لیله القدر را با ایمان و یقین وباور قلبی دریابد خداوند گناهان گذشته او را می بخشد.

وی در ادامه افزود: زکات فطر همانند سجده سهو در نماز است که چنانچه لغزشی یا خطایی در روزه هایمان وجود داشته باشد پاک می نماید و همچنین با پرداخت زکات فطر در ماه مبارک رمضان می توانیم یاریگر نیازمندان و فقراء جامعه مان باشیم. رسول الله (ص) می فرماید روزه ماه رمضان معلق بین زمین و آسمان است تا زمانیکه زکات فطر پرداخت گردد. پس توصیه نمود که روزه داران عزیز نسبت به پرداخت زکات فطر تا قبل از نماز عید اهتمام ورزند.

وی در ادامه روز قدس را مربوط به همه مسلمانان جهان دانستند و اظهار داشت: که این روز روزی است که باید فریاد مظلومیت امت اسلامی به گوش جهانیان رسانیده شود. ایشان از همه نمازگزاران دعوت نمود که در راهپیمایی روز قدس که بعد از نماز جمعه برگزار گردید شرکت نمایند تا پاسخی دندان شکن به جنایات صهیونیستها داده شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست