شناسه خبر: 3981

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3981

امام جمعه اهل سنت شلقون تالش :
روزه داری انسان را به مقام قرب الهی نزدیک می کند
حجت الاسلام هاشم رضایی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم ، گفت : ماه رمضان ماه بهره مندی مومنین و صالحین است و فضایل و فواید آن به جز برای اهل ایمان قابل درک نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام هاشم رضایی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم ، گفت : ماه رمضان ماه بهره مندی مومنین و صالحین است و فضایل و فواید آن به جز برای اهل ایمان قابل درک نیست .

وی در ادامه سخنان خود با ابراز امیدواری بر اینکه ان شا الله همه ما از فضایل و فواید ماه رمضان بهره مند باشیم ، افزود : چه بسا افرادی که ارزش این ماه خدا را درک نمی کنند و از روزه گرفتن در ماه رمضان جز گرسنگی و تشنگی هیچ چیز دیگری عایدشان نمی شود .

امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش با بیان اینکه روزه روح انسان را صیقل می دهد و انسان را به تقوا می رساند ، اظهار داشت : خداوند در قرآن کریم روزه داری در ماه رمضان را برای کسانی که به خدا ایمان دارند ، واجب و مقرر فرموده است و خطاب به مومنان متذکر می شود ؛ همانطور که روزه برای امت های پیشین واجب بوده است برای همه شما نیز  واجب می باشد ، پس با گرفتن روزه خود را بسازید و به تقوا دست یابید .

وی به تاثیرات روزه در وجود انسان اشاره کرد و گفت : کسی که با دلایلی به غیر از تقرب به درگاه الهی و از روی عادت و یا تعصب روزه بگیرد ، کوچکترین تاثیری در وجودش به وجود نخواهد آمد و بر عکس کسی که از روی ایمان و اخلاص و برای رضای خداوند روزه بگیرد تاثیر روزه در وجودش موثر خواهد بود و موجب تقرب به درگاه الهی خواهد شد .

حجت الاسلام هاشم رضایی افزود : انسان باید از عمر و زمان نهایت استفاده را نماید و ماه رمضان فرصت مناسبی برای بهره مندی از معنویات است پس باید سعی کنیم از این ماه نهایت بهره را ببریم .

وی با اشاره به احکام روزه داری طبق آیات الهی ، خاطر نشان کرد : اگر کسی بیمار و یا مسافر باشد این رخصت برایش فراهم است که روزه نگیرد و کسانی که توانایی دارند باید روزه هایشان را کامل بگیرند زیرا خداوند در قرآن می فرماید روزه داری  به خیر و صلاح انسان است .

امام جمعه اهل سنت شلقون در پایان اظهار داشت : شرط قبولی اعمال ، ایمان به خدا و خلوص نیت است و کسی که با بهانه های واهی روزه نگیرد در واقع خودش ضرر کرده است زیرا از فواید و اجر و ثواب روزه بهره مند نخواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست