شناسه خبر: 4378

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4378

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم :
روزه علاوه بر فضایل معنوی ، در سلامتی جسمی انسان موثر است
حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در اولین جمعه ماه مبارک رمضان در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغار کرد و با اشاره به اینکه در اولین جمعه ماه مبارک رمضان قرار گرفته ایم ، گفت : در این ایام باید نسبت به ارزش ماه مهمانی خدا و روزه داری در این ماه آگاه باشیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در اولین جمعه ماه مبارک رمضان در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغار کرد و با اشاره به اینکه در اولین جمعه ماه مبارک رمضان قرار گرفته ایم ، گفت : در این ایام باید نسبت به ارزش ماه مهمانی خدا و روزه داری در این ماه آگاه باشیم زیرا خداوند روزه را برای مسلمانان در مقابل گناهانشان قرار داده است تا گناهان را بسوزاند .

وی با بیان اینکه روزه ای که خداوند متعال برای انسان واجب کرده است ، نه تنها به لحاظ معنوی ، بلکه از نظر جسمی نیز فواید و برکاتی دارد ، افزود : انسان برای رسیدن به معنویت روحی نیاز به جسمی سالم دارد و همان گونه که معنویت روح نیاز اساسی برای انسان است ، برای رسیدن به این معنویت روحی باید از جسمی سالم برخوردار باشد .

امام جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم اسالم گفت : طبق تحقیقات دانشمندان بسیاری از امراض بدن انسان با روزه داری دفع می شود و از این رو برخی از افراد که در ایام دیگر شاید نماز های یومیه را نیز به جا نیاورند در این ایام به خاطر منفعتی که این فریضه الهی  برای بدنشان دارد ، روزه می گیرند .

وی با بیان اینکه از نظر طب و علم پزشکی روزه بسیاری از مرض ها را معالجه می کند ، خاطر نشان کرد : امروز بشر چهارده قرن پس از ظهور اسلام و قوانین شگفت انگیز آن به منفعت احکام و دستورات الهی دست یافته و روزه را برای انسان مفید می داند .

حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی روزه را بر خلق و خوی انسان موثر دانست و اظهار داشت : روزه گرفتن موجب بشاشی و زیبایی سیمای انسان نیز می شود و علاوه بر این برای استراحت روده و معده و تنظیم ترشحات معده بسیار موثر است .

وی افزود : پزشکان معتقدند که روزه داری در یک ماه سیستم بدن را بازسازی می کند و سلول ها را در درون دستگاه گوارش ترمیم می سازد و چربی های مواد غذایی مصرف شده و جذب شده توسط بدن در طی چندین ماه را پاکسازی می کند .

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم کم خوری و صرفه جویی در خوردن غذا های مختلف و پرهیز از پر خوری را از دیگر فواید روزه داری خواند و گفت : روزه داری با کاهش فشار خون و بهبود تپش قلب بیماری های قلبی را کاهش می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست