خطيب جمعه اهل سنت نيل شهر تربت جام:
روزه ماه مبارک رمضان باعث زدودن زنگار گناه از دل و جان می شود
مولوي سيد شهاب الدين موسوي گفت: روزه در ماه مبارك رمضان به ويژه در روزهاي گرم سال باعث مي شود انسان براي ترك گناه و معصيت در طول سال و عمر خويش تمرين نمايد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی سید شهاب الدین موسوی خطیب این هفته نمازجمعه نیل شهر در سخنان خود با بیان اینکه فلسفه تمام عبادات و طاعات تمرین و ممارست و بندگی  خداوند متعال است، اظهار داشت: روزه در ماه مبارک رمضان به ویژه در روزهای گرم سال باعث می شود انسان برای ترک گناه و معصیت در طول سال و عمر خویش تمرین نماید.

وی افزود: بسیاری از روزه‌داران هستند که از روزه خود به جز گرسنگی و تشنگی چیزی نصیبشان نمی‌شود بسیاری از شب زنده داران هستند که از قیام شب شان به جز از بیداری چیزی دیگر نصیب آنها نخواهد شد.

امام جماعت مسجد قبای تربت جام، ماه مبارک رمضان را ماه بهار و نزول قرآن دانست و اظهار داشت: وظیفه همه ما است که بیشتر قرآن تلاوت کنیم و در جلسات و محافل قرآنی شرکت نماییم.

وی ادامه داد: قرآن مجید کتاب هدایت برای اهل تقوا می باشد. همانگونه که آهن زنگ می زند دل انسان نیز از گرفتاریهای روزگار زنگار می بندد و قرآن است که قلب را جلا می دهد.

مدرس حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد افزود: از خداوند می خواهیم به ما توفیق انجام عمل صالح و تدبر در آیات قرآن را عطا فرماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست