امام جمعه کامیاران:
روزه وسیله‌ای برای آزمایش‌های الهی است/ زکات پایه و اساس برای رشد جامعه است
امام جمعه کامیاران با تاکید براینکه خدای متعال ارکان اسلام را وسیله‌ای برای آزمایش، اخلاص و سلامتی ایمان قرار داده است، گفت: ارکان اسلام که یکی ازآنها روزه است وسیله آزمایش ماست و درحقیقت بواسطه انجام دادن این ارکان معلوم می‌شود که انسان تا چه حدی ایمانش ثابت و محکم است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا توفیق قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کامیاران، به فریضه امر زکات از نظر اسلام اظهار کرد: زکات دریک دید کلی مراقبت و کنترلی بردرآمد افراد است تا آن درآمد در رشد خود از میزان عدالت افراد فراتر نرود و رشد منطقی آن پایه و اساس برای رشد جامعه باشد.
وی تصریح کرد: زکات به معنی رشد و نمو کردن و همچنین به معنی پاکیزگی به کار می‌رود و حکمت‌ها و فواید زیادی دارد که ذکر همه آنها دراین بحث قابل ذکر نیستند.
وی افزود: زکات کرم وبخشش را دروجود زکات دهنده تقویت و موجب محکم شدن رابطه برادری و محبت میان شخص و دیگران می‌شود.
امام جمعه کامیاران عنوان کرد: زکات تنها راه پاک کردن قلب از کینه، حسد و ناراحتی‌ها است.
ماموستا قربانی در ادامه با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: حلول ماه ضیافت الهی ماه مبارک رمضان را به همه مسلمان تبریک و از اینکه یک باردیگر توفیق مهمانی بر سرسفره رحمت الهی را پیدا کردیم خداوند را شاکر هستیم.
وی با تاکید براینکه خدای متعال ارکان اسلام را وسیله‌ای برای آزمایش، اخلاص و سلامتی ایمان قرار داده است، عنوان کرد: ارکان اسلام که یکی ازآنها روزه است وسیله آزمایش ماست و درحقیقت بواسطه انجام دادن این ارکان معلوم می‌شود که انسان تا چه حدی ایمانش ثابت و محکم است.
امام جمعه کامیاران افزود: خدای متعال بر ایمانداران واجب کرده است که هر ساله این ماه را روزه بگیرند و همه ما باید به این دستور خداوند تبارک و تعالی توجه داشته باشیم.
ماموستا قربانی به ماه رمضان از منظر قرآن پرداخت و گفت: بنا به آیات قرآن کریم ماه رمضان ماهی است که قرآن به عنوان راهنمای مردم و حجت و دلیل روشن بر قلب مبارک پیامبر(ص) نازل شده است و این قرآن قانونی است که حق و باطل را از هم جدا می‌کند.
وی گفت: قرآن کریم در این راستا می‌فرماید ای کسانیکه ایمان آورده‌اید روزه بر شما واجب گردیده است همانگونه که بر امت‌های گذشت نیز واجب شده است تا پرهیزگار باشید چون انسان غیر پرهیزگار از خدا دور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست