خطيب جمعه اهل سنت روستاي حصارچه:
روز جمعه یکی از مهمترین و بزرگترین روزهای هفته و سال می باشد
آخوند محمد ساجدی گفت: هرکس بدون بهانه سه روز متوالی در نماز جمعه شرکت نکند آن شخص منافق خواهد بود ومهر نفاق برقلبش زده خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، آخوند محمد ساجدی در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: روز جمعه یکی از  بزرگترین و مهم ترین روزهای هفته و سال می باشد. همین که کار و دیگر مشاغل خود را  ترک میکنید و به این مکان مقدس تشریف می آورید خودش بزرگترین عبادت محسوب می شود. پس بنابر این سعی کنیم در این مکان با تمام وجود حضور پیدا کنیم.

وی افزود: خداوند در قرآن کریم می فرماید، ای مومنان هر موقع در روز  جمعه صدای اذان می آید هرچه سریع تر به سوی رستگاری بشتابید و از معامله دست  بردارید و به سوی نمازجمعه حرکت کنید. پس خیر و برکت در نماز جمعه است. همچنین می فرماید در روز جمعه من را زیاد  یاد کنید و بشتابید به نماز جمعه با کمال آرامش و امنیت، تا از این طریق اطمینان قلب پیدا کنید.

ایشان ادامه داد: هرکس در روز جمعه یا شب جمعه فوت کند هیچ وقت عذاب قبر نخواهد داشت. هرکس  در روز جمعه صلوات بفرستد مستقیما به خود شخص رسول خدا خواهد رسید. هر کس در روز جمعه غسل کند و خودش را خوشبو کند و لباس آراسته به تن کند و با ذکر صلوات به سمت مصلی حرکت کند آن شخص برای هر قدمش ثواب یک سال عبادت خواهد نوشت. هرکس در نماز جمعه شرکت کند از آتش دوزخ نجات خواهد یافت.

آخوند ساجدی ابراز داشت: هرکس بدون دلیل و بهانه نماز جمعه را ترک کند عذاب قبر شدیدی خواهد داشت. در روز  جمعه یک وقتی هست که اگر به آن وقت خودمان را برسانیم واقعا آدم خوشبختی خواهیم بود. اصحاب رسول الله اکثرا در روز جمعه اعتکاف می نشستند شاید بتوانند از فیوضات روز جمعه بهره مند شوند. هرکس بدون بهانه سه روز متوالی در نماز جمعه شرکت نکند آن شخص منافق خواهد بود ومهر نفاق برقلبش زده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست