شناسه خبر: 6286

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=6286

امام جمعه اهل سنت عنبران آستارا :
روز جهانی قدس نماد انسجام امت اسلام است
حجت الاسلام جابر عباداللهيان ، امام جمعه اهل سنت روستای عنبران از توابع شهرستان آستارا در گفت ‌وگو با رابط خبری گیلان ، گفت: روز جهانی قدس نماد انسجام امت اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام جابر عباداللهیان ، امام جمعه اهل سنت روستای عنبران از توابع شهرستان آستارا در گفت ‌وگو با رابط خبری گیلان ، گفت: روز جهانی قدس نماد انسجام امت اسلام است.

وی با بیان اینکه روز جهانی قدس نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای اسلامی نیز مورد استقبال مسلمانان قرار گرفته است، افزود: همه ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، روز قدس مسلمین جهان با وحدت و اتحاد به خیابان ها می آیند و حمایت خود را از برادران مسلمان خود در فلسطین اشغالی اعلام می کنند و شعار های ضد اسرائیلی سر می دهند.

امام جمعه اهل سنت مسجد رسول اکرم (ص) روستای عنبران آستارا حرکت خودجوش مسلمین در این روز بزرگ را حاصل تفکری اسلامی و انقلابی عنوان کرد و اظهار داشت؛ امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و جنوب لبنان ، آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان را روزی رسمی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین اعلام کرد و از امت اسلام خواست که برای مقابله با دشمنان اسلام و رژیم غاصب صهیونیستی به حمایت از فلسطین برخیزند و متحد شوند.

وی ضمن دعوت از مسلمانان برای شرکت در این راهپیمایی بزرگ در روز جمعه آخرین جمعه از ماه مهمانی خدا، ابراز امیدواری کرد: ان شاالله به فضل الهی در آخرین جمعه ماه رمضان، مسلمانان و روزه داران با لب های خشکیده و قلب های مملو از محبت، در یک صف واحد می ایستند و بر ضد دشمنان اسلام و ملت مظلوم فلسطین شعار سر می دهند و خواهان آزادی فلسطین خواهند بود.

حجت الاسلام جابر عباداللهیان با تاکید بر اینکه همه مسلمانان باید به فکر نجات فلسطین از چنگال ظلم و ستم رژیم صهیونیستی باشند، خاطر نشان کرد: همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند اگر مسلمین وحدت کلمه داشته باشند امکان نداشت اجانب بر آن ها مسلط باشند .

وی اظهار داشت: فلسطین پاره تن امت اسلام است و در این برهه از زمان حمایت و دفاع از مسلمانان در این کشور بر همه مسلمانان واجب است.

امام جمعه اهل سنت عنبران آستارا در پایان گفت: موضوع فلسطین یکی از آرمان های انقلاب اسلامی ایران است، از این رو این مراسم همواره برای مردم ایران تازه و قابل ستایش باقی می ماند و اهمیت این موضوع می طلبد که امسال باشکوه تر و پرشور تر از سال های پیش برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست