مرکز اسلامی و شورای روحانیت اهل سنت شهرستان پیرانشهر
روز قدس روز اسلام ، روز رسول اکرم (ص)، روز عزت، روز ظلم ستیزی است
بی تردید تعیین جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، یادگار تاریخی و ارزشمند امام خمینی (ره) و یکی از دستآورد‌های بزرگ انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی،امام جمعه، شورای روحانیت، جامعه روحانیت و مرکز اسلامی شهرستان پیرانشهر، ضمن محکوم کردن اقدامات خبیثانه استکبار جهانی علیه ملت مظلوم فلسطین و حامیان قدس شریف، بیانیه ای را صادر کردند.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سُبْحانَ الَّذی أَسْری‏ بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الْأَقْصَی الَّذی بارَکْنا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیاتِنا إِنَّهُ هُوَ السَّمیعُ الْبَصیرُ.

روز قدس روز اسلام ، روز رسول اکرم (ص)، روز عزت، روز ظلم ستیزی، روز قیام و مقاومت، روز قدرت نمایی، روز وحدت و انسجام جهانی همه مسلمانان و بلکه همه مستضعفان عالم در برابر ظلم ها، تجاوزها و خون ریزی های رژیم اشغالگر قدس و استکبار جهانی است.

بی تردید تعیین جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، یادگار تاریخی و ارزشمند امام خمینی (ره) و یکی از دستآورد‌های بزرگ انقلاب اسلامی است؛ بنیانگذار انقلاب اسلامی با این اقدام ماندگار به دنبال زنده نگه داشتن مسأله مهم فلسطین در بین وجدان‌های بیدار جهان بود. این سیاست هوشمندانه امام راحل، نور امید را به دل مظلومان فلسطینی تاباند و میلیون‌ها انسان آواره و مبارز برای مقابله عملی با توطئه‌های رژیم اشغالگر قدس و آمریکای جهانخوار مصمم‌تر شدند؛ در واقع، پیام امام خمینی (قدس سره) نقطه عطفی در مبارزات ملت فلسطین شد و به تاریخچه طولانی این مبارزه با غده سرطانی رژیم صهیونیستی، اصالت بخشید.

بعد از گذشت هفت دهه “علی رغم سازشکاری و خیانت برخی سران کشور‌های عربی در به رسمیت شناختن رژیم جعلی صهیونیستی و حمایت آمریکای جنایتکار از اقدامات وحشیانه اسرائیل غاصب”، هنوز آزادگان جهان به ویژه مسلمانان آگاه همچنان دل در گرو آزادی مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف دارند و از اذیت و آزار فلسطینیان و هتک حرمت مسجدالأقصی توسط این رژیم منحوس، اعلام انزجار می‌کنند.

روحانیت اهل سنت نیز با تاسی از روایت “کونوا للظّالم خصماً و للمظلوم عوناً” جنایات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی و استکبار جهانی را محکوم و حمایت خویش را از مردم مظلوم فلسطین و آزادی قدس شریف اعلام میدارد. فلذا از مردم مومن و استکبار ستیز خواستار است با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس همبستگی خود را با ملت مظلوم فلسطین و همه ی ملت های تحت ستم اعلام نموده و تنفر خود را از نظام سلطه و اشغالگری و دفاع از قدس شریف ابراز دارند.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

مرکز اسلامی و شورای روحانیت اهل سنت شهرستان پیرانشهر

انتهای پیام

فهرست