روز قدس روز جدایی حق از باطل و رویارویی اسلام و صهیونیسم جهانی است
آخوند نوریزاد گفت: روز قدس بیانگر این است که امت اسلامی با هر فرق و مذهبی کنار یکدیگر هستیم و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیسم اعلام بداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالباسط نوریزاد در نشست علمای شیعه و سنی با موضوع “قدس محور وحدت مسلمین” گفت: روز قدس بیانگر این است که امت اسلامی با هر فرق و مذاهبی با یکی بودن خدا، قرآن و پیغمبر در کنار یکدیگر بایستیم و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیسم اعلام بداریم.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اهمیت روز قدس گفت: روز قدس روز جدایی حق از باطل و رویارویی اسلام و صهیونیسم جهانی است و روز قدس فقط موضوع امروز نیست و بر می گردد به چندین سال قبل و بعد از پیروزی انقلاب با فرمان امام راحل آخرین جعه ماه رمضان روز قدس نامگذاری شد.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس با اشاره به پیام های روز جهانی قدس برای مسلمانان دنیا گفت: رویکرد و پیام اول، وحدت بین امت اسلامی است. این بیان و مفهوم و پیام روز قدس حرف اولش این است که وحدت خود را حفظ کرده و در صف واحد به دنیا اعلام نماییم که زیر بار زور، ستم و ظلم استکبار جهانی نخواهیم رفت.
آخوند نوریزاد بیان کرد: عامل اصلی انحطاط مسلمین در یک برهه از زمان تفرقه بین مسلمان است. پیام امام راحل برای مسلمانان جهان این است که وحدت خود را حفظ کنید. در کنار هم باشید تا اینکه صهیونیسم و استکبار جهانی هیچ غلطی نتواند بکند. اما به شرطی که ایمان و یقین قوی داشته باشیم و وحدت، اتحاد و صف واحد را در کنار هم رعایت و حفظ کنیم.
وی با بیان اینکه، قدس فقط مربوط به ایران نیست، بلکه برای جهان اسلام است و شیعه و سنی و همه فرق و مذاهب قدس را دوست داریم، افزود: بیت المقدس مکانی است که تمام پیامبران الهی در کنار پیامبر (ص) در یک صف واحد نماز خواندن و مکانی است که پیامبر (ص) به معراج رفت. همچنین به عنوان اولین قبله مسلمین اهمیت زیادی در نزد مسلمین دارد.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس افزود: سیاست یهودی سازی طوری شده است که در آن مکان مقدس، شهرک سازی، یهودی سازی، ترویج یهودیت و اسلام هراسی را ترویج دهند تا اینکه قدس به دست آنها بیفتد. بلکه قدس متعلق به مسلمانان است. شعار ما این است که اگر وحدت را حفظ کنیم قطعا پیروزی از آن ما خواهد بود.
آخوند نوریزاد بیان کرد: امروز متاسفانه برخی کشورها دست دوستی به رژیم غاصب دراز کردند که جای تاسف دارد و مایه ننگ جهان اسلام است. آنها برای حفظ منافع مادی خود فرموده پیامبر (ص) را زیر پا می گذارند.
وی با تاکید براینکه، روز قدس نشانگر مخالفت جهان اسلام با موجودیت نامشروع رژیم غاصب است، گفت: روز قدس اهرم فشار بر رژیم غاصب صهیونیستی است و با حضور مسلمین در روز جهانی قدس ترس و وحشت و بهت و حیرت برای کفار و آن رژیم غاصب فراهم می شود.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس بیان کرد: رژیم غاصب صهیونیستی تلاش می کند تا مساله فلسطین از بعد ملی و جهانی خارج شود. آنها سعی می کنند که قدس به فراموشی برود. اما نامگذاری روز قدس توسط امام راحل باعث شد که قدس بعد جهانی پیدا کند و در آن روز مسلمانان جهان حمایت خود را از قدس و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام می کنند.
آخوند نوریزاد در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ماه رمضان گفت: ماه رمضان ماه نزول قرآن است. قرآن برای سعادت بشریت در دنیا و آخرت می باشد. مستشرقین و کفار سعی کردند معانی، مفهوم و مبانی قرآن را برای ما نفهمانند و ما قرآن را به عنوان کتاب مقدس فقط روی طاقچه یا کنار مریض بگذاریم و یا برای درگذشتگان قرائت کنیم. کفار سعی کردند تصور ما از قرآن کریم را اینگونه جلوه دهند. اما غافل از اینکه خدا قرآن را برای سعادت بشریت در دنیا و آخرت قرار داده و حیات طیبه و بهترین زندگی را در این دنیا قرآن کریم برای ما بیان کرده است.
وی خاطرنشان کرد: با این توصیفات بنابراین شهر نزول قرآن و ماه نزول قرآن برای همگان است و لازم است دهه آخر ماه رمضان و ایام و شب های آن را مغتنم بداریم و این فرصت ها را از دست ندهیم.

فهرست