سخنران نماز جمعه عطا آباد شهرستان آق قلا:
روز قدس روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین است / خداوند متعال نمایشگاه اعمال و رفتار انسان را در ماه رمضان برای فرشتگان دایر می کند
سخنران نماز جمعه عطا آباد شهرستان آق قلا گفت: روز قدس، روز حمایت از مظلومان و ستم دیدگان جهان و خصوصا مردم مظلوم فلسطین است که سالهای سال زیر ظلم و ستم و جنایت قرار گرفته اند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند کریم صابری در نماز جمعه این هفته روستای عطا آباد در شهرستان آق قلا گفت: آخرین جمعۀ ماه مبارک رمضان به ابتکار بنیان‌گذار و معمار انقلاب اسلامی روز جهانی قدس نام‌گذاری شده است و هدف از راهپیمایی در این روز حمایت از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین است که تحت ظلم و ستم  ظالمان قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره عبادت و اعمال انسان مومن در ماه مبارک رمضان گفت: عبادت‌های ماه رمضان حلاوت خاصی برای مومنان دارد، راز و نیازهای شبانه، سحرها، تلاوت قرآن، دعا و ذکر، انسان دوستی نسبت به دیگران، دوری از گناه و غیبت و تهمت، یاد فقرا و اکرام ایتام، صله رحم، دور ریختن کدورت‌ها و… از برکات ماه رمضان است.

سخنران اهل سنت نماز جمعه عطا آباد در ادامه تصریح نمود: وقتی انسان این همه فضائل و خوبی‌ها را درک می‌کند، با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه رمضان احساس غریبی به او دست می‌دهد.

آخوند کریم صابری دلتنگی ماه رمضان را از نشانه‌های مومنان دانست و افزود: کسی که احساس دلتنگی می‌کند و تصور می‌کند ماه رمضان به سرعت گذشته است، معلوم می‌شود از فرصت بهار رحمت و مغفرت بهتر استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به شب قدر نیز گفت: در شب قدر که از بهترین شب هاست انسان باید بهترین کارها را برای رضای خداوند انجام دهد و بهترین کارها نماز خواندن، استغفار کردن، تلاوت قرآن کریم است.

آخوند کریم صابری با تاکید براینکه رحمت و کرامت خداوند در شب قدر بیشتر می شود، افزود: ماه مبارک رمضان ماه امتحان الهی است و خداوند متعال در این ماه مبارک نمایشگاه اعمال و رفتار انسان مومن را برای فرشتگان برقرار می کند.

وی در پایان سخنان خود نسبت به تکریم و احسان به والدین در سن پیری تاکید کرد و افزود: تکریم و احسان به والدین در همه احوال لازم و ضروری است و این محبت و احسان باید در سنین کهنسالی و پیری پدر و مادر تشدید شود، همانطور که پدر و مادر فرزندان خود را در سنین کودکی مراقبت و نگهداری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست