امام جمعه اهل سنت اسديه:
روز قدس روز حمایت از ملت مظلوم، بی دفاع و مستضعف فلسطین است
مولوي سيد احمد عبداللهي گفت: روز قدس روز حمایت از ملت مظلوم، بی دفاع و مستضعف فلسطین است، مسلمانان برای حمایت از ملت فلسطین امروز حضور پیدا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی سید احمد عبدالهی در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به روز قدس اظهار داشت: روز قدس روز حمایت از ملت مظلوم، بی دفاع و مستضعف فلسطین است، مسلمانان برای حمایت از ملت فلسطین امروز حضور پیدا کردند.

وی افزود: به حکم قرآن، یهود دشمن سرسخت مسلمین است: «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَهً لِّلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُود»(مائده/۸۲)؛ توطئه های یهود علیه مسلمانان بر کسی پوشیده نیست، با مطالعه تاریخ اسلام در می یابیم که آنها حتی برای قتل شخص رسول خدا برنامه ریزی کردند اما خداوند پیامبر خود را حفاظت کرد، حتی اقدام به سحر و جادو شخص رسول الله نمودند، آنها هرگز از دشمنی با اسلام دست بر نمی دارند.

خطیب جمعه اهل سنت اسدیه گفت: ما باید در طاعات و عبادات کوتاهی نکنیم، خداوند از ما نمی پذیرد چرا که در فلسطین برای حضور در نماز جمعه از اول صبح آن هم افراد بالای چهل سال در صف می ایستند و مورد بازرسی قرار می گیرند.

وی ادامه داد: مسلمانان ضمن اینکه برای مردم فلسطین دعا می کنند، باید از آنها حمایت کنند؛ کشورهای اسلامی باید برادروار متحد شوند و از ملت فلسطین اعلام حمایت کنند، در این شب ها دعا کنیم که خداوند مسجد الاقصی را آزاد بگرداند و چشمان مسلمین را به دیدن مسجد الاقصی روشن بگرداند، مسجدی که میزبان رسول الله بوده است و ایشان از مسجد الاقصی به معراج تشریف بردند.

مولوی عبداللهی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اهانت های اخیر به مقدسات، اظهار داشت: از قوه قضائیه و صدا و سیما به دلیل برخورد قاطع با کسانی که علیه وحدت قدم بر می دارند تشکر می کنیم؛ رئیس صدا و سیما مدیر شبکه پنج و معاونش را برکنار کرد و دستگاه قضا فرد هتاک را به دادگاه احضار نمود.

وی گفت: نظام اسلامی، رهبری و امام راحل، وحدت را در سرلوحه کار خود دارند و هفته ای را به نام وحدت نام گذاری کردند، اما عده ای وحدت شکن اند و آب به آسیاب دشمن می ریزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست