امام جمعه سنندج
روز قدس روز رساندن صدای مظلومیت ملت فلسطین به گوش جهانیان است
امام جمعه سنندج گفت: روز قدس روز رساندن صدای مظلومیت ملت فلسطین به جهانیان، فریاد احترام مردم به شهدای مسلمانان و انزجار از ظالمان جنایتکار و رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سنندج، اظهار کرد:‌ ای ایمانداران هرگز از رحمت و مهربانی خداوند ناامید نشوید چرا که در گاه رحمت حق تعالی همیشه باز و از گناهانمان صرف نظر می‌کند.
وی با بیان اینکه مسلمانان باید ماه مبارک رمضان را غنیمت شمرده و اگر قصور و کوتاهی در این ماه کرده‌ایم در این مدت باقی مانده آن را جبران کنیم، گفت: عده ای از مردم در این ماه روزه‌خواری کرده و نسبت به انجام فرایض و سایر واجبات دینی قصور و کوتاهی داشته‌اند که باید با ذکر و دعا و سایر واجبات دینی آن را جبران کنیم.
امام جمعه سنندج به مبحث صدقه فطریه و پرداخت زکات فطریه در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: زکات فطر از واجبات دین اسلام است و انسان باید در موعد مشخص شده نسبت به پرداخت این واجب الهی اقدام کند.
ماموستا خدایی تصریح کرد: پرداخت زکات فطریه موجب از بین رفتن گناهان می‌شود از این رو همه ما به عنوان یک مسلمان باید نسبت به انجام این واجب حساسیت لازم را داشته باشیم.
وی از روزه داران و سایر اقشار جامعه خواست که زکات فطریه خود را در اختیار بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) قرار دهند تا از طریق آنها در اختیار نیازمندان واقعی قرار گیرد، گفت: این نهادهای حمایتی با برنامه‌ریزی مناسب کمک‌های جمع‌آوری شده یا سر فطریه را در اختیار محرومان و نیازمندان جامعه قرار می‌دهند.
امام جمعه سنندج در بخش دیگری از خطبه‌هایی این هفته با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر بر هر مسلمانی واجب است، گفت: از مردم و دوستداران طبیعت می‌خواهم که همکاری و همیاری خود را در حفظ و حفاظت از محیط زیست و طبیعت و اراضی کشاورزی ادامه بدهیم و حفاظت از محیط زیست به عنوان امری دینی مد نظر قرار دهند.
ماموستا خدایی تصریح کرد: متاسفانه به دلیل بی‌احتیاطی‌ انسان‌ها مراتع گاها دچار حریق می‌شود و این حریق در کنار از بین بردن جنگل‌ها و فضاهای سبز موجب از بین رفتن تعداد زیادی از حیوانات و جانوران ساکن در این مناطق می‌شود.
وی همچنین با قدردانی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس تصریح کرد: امروز مردم سراسر کشور با حضور گسترده در راهپیمایی قدس حمایت و پشتیبانی خود را از مردم فلسطین به دنیا اعلام کرده و مشت کوبنده‌ای بر دهان استعمارگران و نوکران آنان زدند.
وی اظهار کرد: روز قدس روز رساندن صدای مظلومیت ملت فلسطین به جهانیان، فریاد احترام مردم به شهدای مسلمانان و انزجار از ظالمان جنایتکار و رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.
امام جمعه سنندج با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی نه تنها دشمن ملت فلسطین، بلکه دشمن تمام دنیای اسلام است افزود: هر اقدامی برای بر قراری ارتباط با رژیم جنایتکار اسرائیل سبب تحقق اهداف و آرزوهایی سران آمریکا و دشمنی با مردم بی گناه فلسطین می‌شود.
ماموستا خدایی تأکید کرد: به فرموده حضرت امام (ره) نباید هیچ گونه ارتباطی با امریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی بر قرار شود چرا که آنان دشمن تمام مسلمانان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست