شناسه خبر: 61604

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=61604

مدرس حوزه علميه الصديق بيرجند:
روز قدس متعلق به جهان اسلام است
مولوي حسن علي حسني گفت: امسال با توجه به مشكلات ناشي از بيماري كرونا و عدم برگزاري راهپيمايي روز قدس مي بايست تدبيري انديشيده شود تا به روش هاي ديگر اين روز گرامي داشته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از خراسان،‌ مولوی حسن علی حسنی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه قدس از دیرباز برای مسلمانان دارای اهمیت و ارزش بوده است،‌ اظهار داشت: قدس یا بیت المقدس شهری است که پیامبر اکرم(ص) در بدو ورود به مدینه چند ماه به سوی آن نماز می خواندند و آن را به نوعی قبله نخستین دولت اسلامی نوپا قرار دادند. مکانی مقدس برای مسلمانان و البته ادیان سماوی دیگر است.

ایشان افزود: هم اکنون بیت المقدس در اشغال یهودیان و صهیونیسم است، مسلمانان فقط با اتحاد و یکپارچگی خود می توانند قدس را از چنگال دشمنان اسلام نجات دهند.

مدرس حوزه علمیه الصدیق بیرجند یادآور شد: قدس سرگذشت و تاریخ درخشانی در جهان اسلام داشته است و اینک در دست اشغالگران صهیونیست گرفتار است.

مولوی حسنی با بیان اینکه روز قدس تنها به ایران تعلق ندارد خاطر نشان کرد: مسلمانان جهان با توجه به ظلمها و ستمهایی که از سوی صهیونیزم به فلسطینان صورت می پذیرد می بایست این نکته را به خاطر داشته باشند که تنها راه مقابله با این تجاوزکاری مبارزه با رژیم صهیونیستی است و هیچگونه سازش و مذاکره ای حقوق تضییع شده ملت فلسطین را باز نمی گرداند. از این رو با توجه به مشکل به وجود آمده در کشور و عدم امکان برگزاری راهپیمایی روز قدس، می بایست تدبیری اندیشیده شود تا این روز با شکوه خاصی گرامی داشته شود.

فهرست