آخوند عبدالجبار میرابی
آخوند میرابی:
روز قدس محور اتحاد و همدلی امت اسلامی است / حضرت امام خمینی (ره) با دیدی ژرف و عمیق روز قدس را روز مستضعفان جهان و روز مقابله با استکبار جهانی عنوان نمود
مدیر مدرسه علوم دینی حامد قره تپه بندر ترکمن گفت: حضرت امام خمینی (ره) با دیدی ژرف و عمیق روز قدس را روز مستضعفان جهان و روز مقابله با استکبار جهانی عنوان نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از گلستان، آخوند عبدالجبار میرابی در گفت و گو با خبرنگار ما پیرامون اهمیت روز قدس گفت: همچنان که مسجد محور اتحاد و همدلی مسلمانان است روز قدس هم می تواند محور اتحاد و همدلی امت اسلامی باشد.
وی افزود: حرکت عظیم و الهی حضرت امام خمینی (ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس، بسیج امت اسلامی برای مقابله با رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی بود و آنقدر دید الهی حضرت امام خمینی (ره) ژرف و عمیق بود که فرمودند روز قدس، روز مستضعفان جهان و روز مقابله با استکبار جهانی است.
امام جمعه قره تپه بندر ترکمن با اشاره به اینکه، ماه رمضان، ماه شب های نجات و مغفرت است، افزود: امیدواریم در این ایام متبرک و مبارک در تبیین احکام دین مبین اسلام و اطاعت از خدا و رسول خدا و اولی الامر، موفق و سربلند باشیم.
آخوند عبدالجبار میرابی با ذکر این مطلب که دستورات خداوند متعال و پیامبر (ص) مشخص است، افزود: فضایل روز قدس زیاد است و یکی از مهم ترین فضایل روز قدس این است که حضرت امام خمینی (ره) آخرین جمعه مباه مبارک رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کردند و در این روز به خصوص مسلمانان دنیا می توانند با تکریم و تعظیم روز قدس، اتحاد و انسجام خود را عملی کرده و به دنیا ثابت کنند.
وی تصریح کرد: مسلمانان جهان در این روز مهم ضمن حمایت از قدس و مردم مظلوم فلسطین به تداوم ایستادگی در برابر ضالمان عملا شروع به کار کرده و با تکریم روز قدس اتحاد و انسجام خود را به عالی ترین درجه خواهند رساند.

فهرست