شناسه خبر: 103965

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=103965

از علمای اهل سنت در کردستان:
روش زندگی امام علی(ع) الگوی عملی برای جامعه امروز است
از علمای اهل سنت در کردستان گفت: روش زندگی امام علی(ع) الگوی عملی برای جامعه امروز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا شریف ساعدی با تسلیت سالروز شهادت امام علی(ع) اظهار کرد: حضرت علی(ع) جایگاهی بسیار والایی در جهان اسلام دارند.

وی با اشاره به ویژگی‌های بارز این امام همام گفت: عدالت، علم، سخاوت، شجاعت و…از ویژگی‌های شاخص امام علی(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: علم و دانش حضرت علی(ع) به اندازه ای بود که رسول خدا فرمودند من شهر علم هستم و علی در این شهر و این نشان از جایگاه علمی این امام همام دارد.

وی تصریح کرد: در زمینه تقوا و پرهیزکاری جایگاه داشتند که وقتی به جایگاه و منزلت حضرت از زبان سایر خلفای راشدین و اصحاب پیامبر نگاه می‌کنیم بهتر این موضوع را درک می‌کنیم.

وی با بیان اینکه جوانان ما باید زندگی امام علی(ع) را الگوی خود قرار دهند، گفت: امام علی(ع) در سن کودکی به پیامبر ایمان آورد و در طول حیات اخلاص، پاکی و ایثار و از خودگذشتگی در راه اسلام و دین را در بالاترین سطح تحقق بخشیدند.

وی با بیان اینکه دین و حرکت در مسیر دین بهترین راه برای رسیدن سعادت است، گفت: جوانان ما باید با الگوگیری از سیره و روش بزرگان دین به ویژه امام علی(ع) که زندگیش را در این مسیر وقف کرد خود را از آسیب ها و انحرافاتی که امروز متاسفانه جوامع اسلامی را تهدید می‌کند مصئون کنند.

 

فهرست