مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز:
روش نگارش پاسخگویی به سوالات دستگاه قضا به اعضای شورای روحانیت آموزش داده شود
مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز گفت: دوره‌های آموزشی در رابطه با روش نگارش و جوابگویی به دستگاه قضا برای اعضای شورای روحانیت در استان برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا نقیبی در نشست مسئولین مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: با تاسیس مرکز بزرگ اسلامی شورای روحانیت هم در مناطق اهل سنت مشغول به کار کردند.
وی اضافه کرد: اعضای شورای روحانیت از اول هم به صورت انتخاباتی بود اما در این دوره‌های اخیر بدون برگزاری انتخابات شورای افتا مشخص و مشغول به کار شدند.
وی افزود: انتصابی بودن اعضا کار خیلی خوبی بود چرا که اگر انتخابات برگزار شود، این احتمال وجود دارد که افرادی به واسطه ارتباطاتی که دارند انتخاب شوند که صلاحیت لازم را نداشته باشند.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز تصریح کرد: جایگاه شورای روحانیت بالاتر از این است که وارد این مباحث شود و یک سری شائبه در بین روحانیون ایجاد کند.
ماموستا نقیبی خاطرنشان کرد: انتصاب شورای روحانیت باید از بین روحانیون شاخص و باسواد که جایگاه خوبی دارند باشد.
وی در ادامه به برخی چالش‌های موجود در حوزه فعالیت شورای روحانیت گریزی زد و گفت: در بین اعضای شورای روحانیون افراد باسواد و توانمند زیاد داریم ولی بعضا توانایی لازم در نحوه نگارش و مکاتبه با مراجع قضایی را ندارند.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز افزود: یکی از وظایف مهم شورای روحانیت در مناطق اهل سنت بحث جوابگویی احوال شخصی یعنی ارثیه، نکاح، طلاق و غیره است.
ماموستا نقیبی اضافه کرد: دوره آموزشی در رابطه با روش نگارش و جوابگویی به دستگاه قضا برای اعضای شورای روحانیت برگزار شود.
وی تصریح کرد: حیطه فعالیت شورای افتا نباید به موضوع درست کردن طلاق خلاصه شود شورای روحانیت باید گستره کاری خود را در دل جامعه زیاد کنند.
انتهای پیام/

فهرست