امام جمعه موقت شهرستان دیواندره
ریشه‌کن کردن اسرائیل در اولویت مسائل دینی جهان اسلام قراردارد
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره گفت: ریشه‌کن کردن اسرائیل غاصب در اولویت تمام مسائل دینی جهان اسلام قراردارد.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا قضائی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: عید فطر جشن موفقیت در مهمانی ذات‌الله و جشن وحدت و همدلی و توجه به مستمندان و فقرا و پاک شدن از گناهان است.
وی خاطرنشان کرد: سالگرد ارتحال بنیانگذار نظام اسلامی حضرت امام (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد دستگیری حضرت امام(ره) و زندانی کردن نقطه اول نهضت فراگیر که حضرت امام (ره) بود.
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره با بیان اینکه مردم در اکثر شهرهای ایران بخصوص شهر قم علیه ظلم و ستم رژیم طاغوتی قیام کردند و بسیاری از شخصیت‌ها و جوانان در چنین روزی به درجه رفیع شهادت رسیدند، گفت: انتخاب شایسته و به جای مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای در سال ۶۸ برای حفاظت از ارزش‌های اسلامی و انقلاب و اهداف امام (ره) و روز محیط زیست را به تمام فعالین این عرصه تبریک می‌گویم.
ماموستا قضایی با تاکید براینکه بیت المقدس قبله اول مسلمانان است، گفت: حضور پرشور مردم و مسوولان در راهپیمایی روز قدس در این شهرستان همزمان با سایر نقاط کشور قابل تقدیر بود.
وی با بیان اینکه تقوا موجب سعادت و به دست آوردن بهشت ذات پروردگار است، تصریح کرد: بی تقوای موجب شقاوت و عذاب الهی را برای انسان به دنبال دارد.
وی از بیت‌المقدس نیز به عنوان یک موضوع مهم و متعلق به جهان اسلام نام برد و اضافه کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام (ره) در اکثر بیانات خویش توصیه فرمودند که مسلمانان نباید نسبت به بیت‌المقدس و ملت مسلمان فلسطین بی‌تفاوت باشند.
وی اضافه کرد: امام راحل با دوراندیشی در راستای حساس‌سازی هرچه بیشتر جامعه اسلامی نسبت به روز قدس در تاریخ ۱۵ سال ۵۸ آخرین جمعه ماه پیروز رمضان را به عنوان روز قدس انتخاب کردند و به برکت همین انتخاب امروز روز قدس به یک روز جهانی تبدیل شده است.
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره با بیان اینکه روز قدس روز مقابله با مستکبرین است، گفت: این روز، روز مقابله ملتی است که زیر فشار ظلم آمریکا و همپیمانانشان قرار گرفته ولی هیچگاه حاضر به عقب‌نشینی از ارزش‌های دینی و اسلامی خود نشده‌اند.
ماموستا قضایی خاطرنشان کرد: از روی آگاهی و بصیرت دینی که برای همه ما مشخص است که در جهان اسلام ریشه کن کردن اسرائیل غاصب در اولویت تمام مسائل دینی قراردارد.
وی اذعان داشت: خدا خطاب به حضرت رسول (ص) می‌فرماید :« ای محمد بدترین انسان را می‌بینی در میان انسان‌ها که با دین در جنگ و با رسالت تو دشمن هستند ».
وی گفت: خداوند تبارک و تعالی در قرآن خطاب به پیامبر مکرم اسلام می فرماید : ای محمد نه یهود و نه نصرانی از تو راضی نمی‌شوند تا زمانی که تو از دین منسوخ آنها اطاعت نکنی.
وی خاطرنشان کرد: پس ما مسلمانان زمانی که از دیدگاه قرآن دشمن را شناختیم راه‌های برای پیروزی در برابر مکر و توطئه‌های آنان را نیز پیدا خواهیم کرد.
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره با تاکید براینکه قدرت ایمان در افزایش قدرت نظامی برای امت حضرت رسول (ص) و جلوگیری دوستانه از دشمن جهاد و مبارزه عامل پیروزی است، اضافه کرد: امروز طرح موسوم به معامله قرن از طرف دولت آمریکا با آسرائیل و همپیمانانش برای از یاد بردن ملت فلسطین مطرح شده که ضمن محکوم کردن این طرح به آنها می‌‌گویم این مبارزه تا آزادسازی قدس شریف ادامه دارد.
وی در ادامه اضافه کرد: کمیته امداد نهادی است که همواره نیازمندان را تحت پوشش خود قرار داده که دستیابی به اهداف بلند این نهاد که حمایت و توانمندسازی نیازمندان است بدون حمایت مردم و خیرین تحقق پیدا نخواهد کرد.
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره خاطرنشان کرد: در روز قیامت همه در صحرای محشر برای رسیدگی به اعمالمان از سوی پروردگار جهانیان حاضر می‌شویم و در همانجا کارنامه سفید و یا سیاه اعمالمان را به دستمان خواهد داد.
به گفته وی، نمازخواندن، پرداخت زکات و کمک به نیازمندان، محبت به بستگان و با انسان‌های باطل نشست و برخاست نکردن، به قیامت ایمان داشتن و …انسان را از آتش جهنم نجات و بهشت برین را قسمتش می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست