حجت الاسلام والمسلمین لطفیان در کمیسیون موارد خاص مطرح کرد:
زمینه تفکر محرومیت از خدمات نظام اسلامی در اندیشه طلاب و روحانیون اهل سنت را از بین می بریم
حجت الاسلام والمسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت پیش از ظهر امروز در کمیسیون موارد خاص این دبیرخانه اظهار کرد: ما می خواهیم زمینه محرومیت را از ذهن و اندیشه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور برای ارائه خدماتی که طبق قانون بر عهده ما و شما قرار داده شده است را از بین ببریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت پیش از ظهر امروز در نشست کمیسیون موارد خاص دبیرخانه شورا پس از تصمیم گیری در خصوص موارد مطرح شده در دستور جلسه و در پایان نشست حجت الاسلام والمسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق (ع) که می فرمایند: اطْلُبُوا الْعِلْمَ وَ تَزَیَّنُوا مَعَهُ بِالْحِلْمِ وَ الْوَقَارِ  (علم باید آراسته با خویشتن داری و سنگینی) باشد که لازمه شأن و جایگاه عالم است.

وی با اشاره به بخش دیگری از ادامه آن حدیث که می فرماید: وَ تَوَاضَعُوا لِمَنْ طَلَبْتُمْ مِنْهُ الْعِلْمَ (از کسی که از علم او استفاده کردید نسبت به او متواضع باشید)  اظهارداشت: در ادامه نیز می فرماید حتی به کسی که علم نیز می آموزید این تواضع و فروتنی را داشته باشید و بعد از همه مهم تر بر هذر داشتند که از علمای جبار نباشید؛ یعنی از علمایی که بخاطر داشتن دانش دچار تکبری شده اند که اگر کبر وارد حوزه زندگی یک عالم شود حقانیتش زیر سوال خواهد رفت.

لطفیان با اشاره به فعالیت کمیسیون موراد خاص گفت: خوشبختانه این کمیسیون از مجامعی است که گره گشای مشکلات طلاب و روحانیون بوده و خیلی از عزیزان نگاهشان به این کمیسیون و مصوبات آن هست.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با اشاره به عملکرد این کمیسیون و تهیه دستور جلسات از جانب دبیرخانه شورا از علمای شاخص حاضر در این کمیسیون درخواست کرد مواردی که می تواند در این کمیسیون مطرح و گرهی از مشکلات جامعه اهل سنت کشور را بگشاید حتما توسط اعضاء مطرح شود.

وی با یادآوری شأن خدمت گذاری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت بیان داشت: ما در این کمیسیون و کمیسیون های مشابه می خواهیم موانع رشد علمی و سایر شئون طلاب و روحانیون اهل سنت کشور را رفع نماییم؛ بنابراین این نقش واسط حل مشکلات جامعه طلاب و روحانیونی که اطلاعات کافی از وظایف دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و چنین کمیسیون هایی ندارند تقاضا می کنم بر عهده گرفته و اقدامات این کمیسیون ها را در نشست ها و مجامع مختلف در مناطق اهل سنت کشور تبیین و توضیح بفرمایید.

حجت الاسلام والمسلمین لطفیان تصریح کرد: از اعضای این کمیسیون و سایر مجامع شورای برنامه ریزی اهل سنت انتظار می رود به طور مستقیم مشکلات جامعه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور را به چنین نشست هایی منتقل نمایند تا با همراهی دبیرخانه و دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان ها موانع رشد علمی و یا مشکلاتی که در برخی از مناطق شاهد آن هستیم را حل نماییم تا شخصی از جامعه اهل سنت از خدمات نظام اسلامی و دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت محروم نماند.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اظهار کرد: ما می خواهیم زمینه محرومیت را از ذهن و اندیشه تک تک طلاب و روحانیون اهل سنت تمام نقاط کشور برای ارائه خدماتی که طبق قانون بر عهده ما و شما قرار داده شده است را از بین ببریم؛ بنابراین ان‌شاءالله زین پس شاهد تبیین جایگاه این کمیسیون در بین طلاب و روحانیون اهل سنت کشور برای حل مشکلات ایشان توسط اعضاء باشیم.

وی در آخر ضمن تشکر از حضور علمای برجسته اهل سنت در این کمیسیون اظهار امیدواری کرد زمینه رشد طلاب علوم دینی و جامعه اهل سنت و در نهایت رضایت پروردگار متعال فراهم شود.

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • عبدالغنی دهانی سورانی
    بهمن ۸, ۱۳۹۹

    بنام خدا. از طرح ودیدگاه برادرعزیزجناب آقای لطفیان حمایت میکنیم وآماده همکاری با ایشان درخصوص مشکلات پیش روی طلاب وروحانیون هستیم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست