زنان اهل سنت و شیعه جزیره هرمز بیش از ۳۰ هزار ماسک تولید کردند
زنان اهل سنت و شیعه جزیره هرمز از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۳۰ هزار ماسک تولید و بین گروه‌های هدف توزیع کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت « فرخنده بادروج »، مدیرعامل شرکت تعاونی نقش و نگار الماس هرمز در گفتگو با خبرنگار شبستان اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۳۰ هزار ماسک به همت بانوان جزیره هرمز تولید و بین گروه‌های هدف توزیع شده است.

وی افزود: در این کارگاه‌ها به طور متوسط روزانه ۱۵۰۰ ماسک به همت ۳۰ خیاط آموزش دیده تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت تعاونی نقش و نگار الماس هرمز با بیان اینکه ماسک‌های تولیدی پیش از توزیع، مراحل استرلیزه و ضدعفونی شدن را طی می‌کنند، عنوان کرد: این ماسک‌ها در فواصل زمانی مختلف و به طور رایگان بین واحدهای صنفی ضروری به ویژه نانوایی‌ها و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی، ادارات، نیروی انتظامی،کارکنان و کارگران شهرداری‌ و بنادر شهید حقانی بندر عباس توزیع می گردد.

وی اضافه کرد: روزانه ۲۰۰ عدد ماسک نیز در بندر شهید ذاکری قشم توزیع می‌شود.

بادروج با بیان اینکه ماسک‌های تولیدی در محلات بندرعباس نیز توزیع می‌شود، گفت: تاکنون بیش از پنج هزار ماسک با هماهنگی دفتر احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی به طور رایگان بین اقشار نیازمند در یکی از محلات شهر بندرعباس توزیع شده است.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه تعاونی نقش نگار الماس هرمز تا ریشه کنی کامل ویروس کرونا در کنار مجموعه درمانی و شهروندان است، تصریح کرد: با توجه به اینکه جزیره هرمز از لحالظ بیماری اکنون یک منطقه امن محسوب می شود اما تولید ماسک تا زمان پایان این اپیدمی ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست