شناسه خبر: 67804

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=67804

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر
زنده نگه داشتن قیام امام حسین(ع) به اسلام روح و قدرت بخشید
مولوی عبدالصمد دامنی گفت: تاريخ عاشورا با حسين(ع) و فرزندان و ياران با وفايش پيوند خورده و سخن از آن، سخن از جوانمردي، عشق، فداكاري و ايثار و شهادت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  سیستان و بلوچستان به نقل از پهره مولوی عبدالصمد دامنی، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر به مناسبت روز عرفه بیان کرد: امام حسین علیه سلام برای ایجاد عدالت و طبق خواسته مردم عراق از مکه به سوی کربلا حرکت کرد. در واقع یکی از اهداف اصلی آن حضرت ایجاد عدل و مبارزه با ظلم و ستم بود.
وی خاطر نشان کرد: یکی از درس های آموزنده واقعه عاشورا ایستادگی در مقابل کفر و قیام علیه ظالمان است‌. عاشورا و کربلا یکی از بارز ترین حلقه های این زنجیره طولانی است. همیشه حق و باطل، رو در روی یکدیگر بوده و انسان های آزاده، وظیفه حراست و پاسداری از حق و پیکار با باطل را بر عهده دارند و بی‌ تفاوتی و سکوت کردن از کنار این صحنه ها بی دینی محسوب می‌ شود.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر ادامه داد: زنده نگه داشتن واقعه عاشورا یک تکلیف شرعی می باشد و در واقع نمادی از ایثار و مقاومت است.
وی تصریح کرد: سینه زنی و نوحه برای عزاداری امام حسین (ع) از منظر اهل سنت منع آمده ولی بیان شان پاک و مظلومیت، بهادری آنان و برحق بودن او، گریه و اشک ریختن، ذبح گاو و گوسفند و طعام دادن برای ایصال ثواب شهدا کربلا جائز است.
دامنی خاطر نشان کرد: روز عرفه روز بهره گیری از فرصت های بسیاری است که به واسطه فزونی رحمت خداوند در این روز می توان از آن ها بهره گرفت، روزی که تنها در سال یک بار به انسان رو می کند

فهرست