شناسه خبر: 5235

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5235

امام جمعه اهل سنت سیراف؛
زکات آزمونی برای توانگران و کمک برای مستمندان است
شیخ حسین افروز گفت: زکات به منظور آزمودن توانگران و کمک به مستمندان وضع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهمیت زکات در جامعه اسلامی را مورد بحث قرار داد و گفت: زکات به‌منظور آزمودن توانگران و کمک به مستمندان وضع شده است اگر ملت اسلام زکات اموال خود را می‌پرداختند؛ هیچ مسلمانی نیازمند نمی‌ماند.
وی افزود: در اهمیت زکات همین بس است که یکی از پایه‌های دین مبین اسلام شمرده شده و به‌عنوان درمان دردهای اقتصادی جامعه محسوب می‌شود.
خطیب جمعه نماز و زکات را در قرآن قرین یکدیگر خواند و گفت: در اصل، جامعه دینی که مردم آن نماز بخوانند ولی عده‌ای تنگ‌دست و گرسنه باشند این جامعه و این دین پایدار نخواهد ماند.
شیخ افروز با تأسی به آیاتی از قرآن عظیم‌الشأن اظهار کرد: «ذلک الکتاب لا ریب فیه هدی للمتقین الذین یؤمنون بالغیب و یقیمون الصلوه و مما رزقناهم ینففون». خداوند تبارک‌وتعالی با عنوان سه شرط در این آیه به این اصل مهم اشاره کرده است که گام نهادن در راه راست مشروط به آیه فوق می‌باشد.
خطیب جمعه در ادامه شرح این آیه متذکر شد: اولین نکته ایمان به غیب است که شامل ایمان به خدا و آخرت و امور غیبی است؛ شرط دوم اقامه نماز یعنی اهتمام ورزیدن در اقامه نماز همراه با خشوع و خضوع است و شرط سوم انفاق فی سبیل‌الله، یعنی از رزق و روزی که خدا به بنده‌اش عطا کرده است در راه حق‌تعالی صرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست