زیر پا گذاشتن قانون به آتش کشیدن خانه و جایگاه و محل کسب و معیشت و زندگانی است
شیخ یاسین احمدی امام جمعه اهل سنت بندر پرک در مقاله‌ای از تخلف بعض از مسئولین در نهادهای دولتی گله کرد و گفت: آيا گاهی با خود فكر كرده‌ايم كه اين ما هستيم با سكوت و كژ‌دستی، پديده‌ی رشوت را لباس جواز و امكان پوشانديم و جامعه را به اين سمت‌و‌سو كشاندیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ یاسین احمدی امام جمعه اهل سنت بندر پرک در مقاله‌ای از تخلف بعض از مسئولین در نهادهای دولتی گله کرد و گفت: آیا گاهی با خود فکر کرده‌ایم که این ما هستیم با سکوت و کژ‌دستی، پدیده‌ی رشوت را لباس جواز و امکان پوشاندیم و جامعه را به این سمت‌و‌سو کشاندیم.
متن این مقاله بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
فساد اداری به اوج خود رسیده است! انسان سالم یافت نمی‌شود! دگر ارزش به دنبال احقاق رفتن نیست! مایه داری اقدام کن! دستت خالی است پس بنشین تا نکند آنی که در دست داری؛ ز دست خارج شود!
بعید نیست روزانه گوش‌هایمان با اینگونه جمله ها خراش بردارد و دل هایمان گرفته و توان و اعتماد ما خسته، آیا گاهی با خود فکر کرده‌ایم که این ما هستیم با سکوت و کژ‌دستی، پدیده‌ی رشوت را لباس جواز و امکان پوشاندیم و جامعه را به این سمت‌و‌سو کشاندیم و وضعیت بُغرنج را ایجاد نمودیم.
سیستم اداری را دور زدن، جرمی نابخشودگی است، سیستم و نظام و قانون اداری از برای حفظ امنیت شغلی، اقتصادی معیشتی، اجتماعی، عدالت‌ورزی و دادخواهی، … پی‌ریزی و بکار گرفته شده است؛ پس وای به حال ما، افراد جامعه، مسئولین، آنگاه که سیستم و نظام را نادیده  و بجای قانون مداری و قانون مندی، قانون‌گُریز و قانون‌شکن گردیم.
سخن پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم، خود قاعده و جامع است بی‌هدف، رشوت را به آتش تعبیر و نسبت نداده اند، (الراشی و المرتشی فی النار) رشوه دهنده و گیرنده بطور یکسان در آتش اند…
قانون زیر پا گذاشتن یعنی خانه و جایگاه و محل کسب و معیشت و زندگانی را به آتش کشیدن است.
جامعه‌ای که حاکمیت در آن وجود نداشته باشد می‌توان گفت: هزینه‌ای جهت احقاق حق پرداختم. اما مطمئن باشیم جامعه‌ای که حاکمیت دارد و همه در برابر قانون یکسان هستند،  رشوت و قانون گریزی، ضربه زدن به امنیت بحساب می‌آید.
مبارزه با این پدیده که بنام شیرینی و حق الزحمه و هزینه، تحریف شده است بسی سخت است و نیاز به احساس مسئولیت همگانی دارد تلاش مضاعف مردم، اطلاعات و ستاد خبری نیروهای امنیتی دلسوز و قضات عدالت‌مدار می‌طلبد، چرا چون رشوت‌ها بی‌ضابطه هستند و لایه‌ای و زیر پوست جامعه است.
این را فراموش نکنیم که شعبه‌ی دیوان اداری برای احقاق حق ارباب‌رجوعان از کم‌کاری و بی‌مسولیتی بعضی از مسئولین، در دادگاهها، تشکیل و برپا شده است…
خود باور باشیم و عامل قانون‌گریزی در جامعه نباشیم چون همین فردا علیه خود ما اعمال خواهد شد و دگر آن وقت، خود کرده درمانی ندارد…
ایام بکام و از گزند روزگار در امان

یاسین احمدی
امام جمعه اهل سنت بندر پرک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست