امام جمعه اهل سنت ایرانشهر:
ساده‌پنداری در فضای مجازی، جامعه را به دام استکبار می‌اندازد
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: امروز فضای مجازی، با توجه به وسعتی که دارد، ابزاری بسیار نیرومند در دست دشمن است؛ هر گونه ساده‌پنداری در فضای مجازی، جامعه را به دام استکبار می‌اندازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، مولوی عبدالصمد کریم‌زایی، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌و‌بلوچستان، گفت: حکومت‌هایی همچون آمریکا و اسرائیل، خوی استکباری دارند و این رفتار خود را پشت شعارهای آزادی‌خواهانه پنهان می‌کنند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران به دنیا نشان داد که حکومت‌های سلطه‌گر مانند آمریکا، شکست‌ناپذیر نیستند و اگر اتحاد شکل بگیرد، به‌راحتی می‌توان بر ابرقدرت‌ها غلبه کرد.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر بر نقش تأثیرگذار امام راحل(ره) تأکید کرد و افزود: ایشان یکی از معدود شخصیت‌هایی بودند که توانستند در شرایط سخت دوران طاغوت، با ظلم مبارزه کنند و بر ابرقدرت‌ها پیروز شوند؛ شخصیت ایشان برای هر انسان مبارزی، یک الگو محسوب می‌شود.

مولوی کریم‌زایی اظهار کرد: امام خمینی(ره) در زمانی پرچم اسلام را برافراشتند که دو بلوک ابرقدرت شرق و غرب، دین مقدس اسلام را به افیون ملت‌ها تشبیه و اعلام کردند همان‌طور که مواد مخدر افیون انسان است و انسان را از بین می‌برد، دین اسلام نیز همچون افیون برای انسان مضر است.

وی افزود: امام در چنین شرایط سختی که فقط ۵ درصد از فرهنگیان توجه به دین و اعتقادات دینی داشتند و ۹۵ درصد دیگر هیچ توجهی به دستورات قرآن نداشتند، با تأسیس انقلاب اسلامی به دنیا نشان دادند که دین مبین اسلام، دین پیشرفته و دین فطرت است که انسان می‌تواند به‌وسیله این دین تمام خیر و برکات و حسنات دنیا و آخرت را به دست آورد.

این عالم اهل سنت بیان کرد: در حال حاضر اسلام به‌عنوان یک قدرت بزرگ و قوی در جهان مطرح است؛ استکبار جهانی مستقیماَ در طول تاریخ نتوانسته با اسلام منازعه داشته باشد اما موفق شده با مطرح کردن و دامن زدن به برخی از اختلافات بین شیعه و سنی، آنان را با یکدیگر درگیر کند تا به‌طور مستقیم از آن سود ببرد.

وی ادامه داد: امروز فضای مجازی، با توجه به وسعتی که دارد، ابزاری بسیار نیرومند در دست دشمن است؛ هر گونه ساده‌پنداری در فضای مجازی، جامعه را به دام استکبار می‌اندازد.

مولوی کریم‌زایی گفت: استکبار جهانی اگر در گذشته عملاً در دنیای واقعی مردم را گمراه می‌کرد، امروز در فضای مجازی این فعالیت را در پیش گرفته است؛ لذا مردم بخصوص دانش‌آموزان باید هوشیاری کامل داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست