شناسه خبر: 61264

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=61264

امام جمعه تاتار علیا :
سبک زندگی امام علی (ع) همان سبک زندگی اسلامی و قرآنی است
امام جمعه تاتار علیا گفت: خوب است از زندگی ساده امام علی (ع) الگوبرداری کرده و به خواسته ها و گفته های ایشان عمل نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند حاجی محمد جرجانی در نماز جمعه تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ در تاتار علیا ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) گفت: سبک زندگی امام علی (ع) همان سبک زندگی اسلامی قرآنی است که باید شناخت و براساس آن زندگی کرد، زیرا آن حضرت در سایه تربیت پیامبر (ص) و قرآن کریم بود.
وی با بیان اینکه خوب است از زندگی ساده امام علی (ع) الگوبرداری کنیم و پند بگیریم، افزود: امام علی (ع) امامی بودند که از جان خویش که عزیز تر از هر چیزی برای انسان است، گذشت و در بستر رسول اکرم (ص) خوابید تا پیامبر (ص) از دست کافران و دشمنان در امان باشد.
امام جمعه تاتار علیا با اشاره به اینکه امام علی (ع) در راه خدا به شهادت رسید، افزود: شب های قدر، اوج معنویت ماه مبارک رمضان و نماد ناب ترین صحنه های نیایش انسان در پیشگاه معبود است.
آخوند حاجی محمد جرجانی با اشاره به اینکه مقام و درجه ایشان نزد خداوند برتر و بالا بوده است تصریح نمود: امام علی (ع) امامی با تقوا، با ایمان و صبوری بودند که در هنگام سجده به خدا به شهادت رسید و چه مقام با عظمتی می باشد که انسان در هنگام راز و نیاز و مناجات با پروردگار به نزد خداوند بازگردد.
امام جمعه تاتار علیا درباره زندگانی پند آموز امام علی (ع) نیز گفت: امام علی (ع) الگوی همه انسانها است، امامی که تقوای الهی از چهره نورانی وی می بارید و خوب است از زندگی ساده امام علی (ع) الگوبرداری کرده و به خواسته ها و گفته های ایشان عمل نماییم.
آخوند حاجی محمد جرجانی در ادامه با اشاره به فرمایش امام علی (ع) که می فرماید: امر به معروف و نهی از منکر کنید و آنچه مردم را به آن تشویق می کنید، خود به آن عمل کنید” ، اظهار نمود: لازم و ضروری است که مردم را به انجام کارهای نیک دعوت نموده و از انجام کارهای ناشایست باز بداریم.
وی در خاتمه سخنان خود ضمن دعا و نیایش، گفت: خداوند به حرمت شب های قدر، شبهای مهربانی و برکت، به حرمت امام علی (ع) و به برکت آیه های شریفه قرآن کریم، تمامی بلاها و به خصوص بیماری کرونا را از ما دور بگرداند.

فهرست