ستاد ” اخوت و حمایت ” بمنظور کمک‌رسانی به سیل‌زدگان، در پاوه تشکیل شد
به ميزبانى و پيشنهاد دفتر امام جمعه پاوه، ستاد " اخوت و محبت " جهت کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کشور، در شهرستان پاوه تشكيل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، عصر  یکشنبه (۱۸ فروردین ۹۸) اولین جلسۀ ستاد اخوت و حمایت (ستاد کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کشور) با حضور حاج ماموستا ملاقادر قادری، جمعی از رؤسای ادارات و اعضای دست‌اندرکار ستاد در مسجد قبای پاوه تشکیل گردید

ماموستا دکتر قادری در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از حضور و مشارکت حضار، گفت: امیدوارم توفیق قرین شود به شیوه‌ای قدم برداریم که خداوند متعال از ما راضی و پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) از عملکرد ما خشنود و کار ما برای مسلمانان مفید و برای خود ما و شهرمان سبب عزت و آبرو باشد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در خصوص سیل اخیر گفت: عزیزانی که دچار مصیبت سیل شده‌اند، برادران و خواهران ما هستند، همه ما مسلمان و ایرانی هستیم؛ در زمانی که ما دچار مشکل شدیم از اقصی نقاط کشور به یاری ما شتافته و دریغ نکردند الآن نوبت ماست که به وظیفۀ دینی و انسانی خود در قبال آن‌ها عمل کنیم.

امام‌جمعه پاوه با اشاره به آیۀ ۲۵۴ سورۀ مبارکۀ بقره گفتند: خداوند در این آیه به مسلمین می‌فرماید: ازآنچه به شما داده‌ام سهمی را به مردم بدهید، قبل از آنکه مال و ثروت خود را به‌جای بگذارید.

وی در خصوص “ستاد اخوت، محبت و حمایت” گفت: این ستاد به مدت دو ماه از ۱۸/۱/۹۸ تا ۱۸/۳/۹۸ باهدف جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم خیر شهرستان پاوه برای استان‌های سیل‌زده کشور بخصوص لرستان تشکیل می شود.

امام‌جمعه پاوه ضمن دعوت از احاد مردم شهرستان برای کمک به مردم مصیبت‌دیده از سیل اخیر؛ گفتند: بنای هیچ‌کدام از ما آن نیست که این کار به نام شخصی خاص تمام شود بلکه می‌خواهیم به نام این شهر و مردم خیرخواه آن باشد.

حاج ماموستا دکتر قادری در پایان با اشاره به اینکه مردم ما همه دوست دارند در کار خیر پیش‌قدم باشند، افزودند: همه مردم دوست دارند کمک کنند، اما داعی و راهنما می‌خواهند امیدوارم ما با این کار سبب خیر شویم تا مردم عزیز کمک‌های خود را به‌صورت منظم و منسجم تحویل دهند و بتوانیم به‌موقع کمک‌ها را به مردم رنجدیده از سیل برسانیم.

لازم به ذکر است بعد از سخنان ماموستا قادری هرکدام از حاضرین در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و پیشنهاد‌هایی مطرح شد که طی یک اطلاعیه به اطلاع مردم شریف خواهد رسید.

قابل ذکر است این جلسات هرهفته تشکیل خواهد شد و در جلسات آتی از مسئولین و خیرین باینگان، نوسود و نودشه به ستاد دعوت خواهد شد.

همچنین مقرر شد بعد از توضیح موضوع در نماز جمعه مورخ ۲۳ فروردین ۹۸ نسبت به برپایی محلهایی در سطح شهر برای جمع آوری کمک های مردمی اقدام و شماره حسابی نیز به همین منظور و به نام ستاد در بانک ملی افتتاح شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست