سخنان امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در دیدار با رئیس مجلس
مولوی کریم زایی در دیدار با رئیس مچلس شورای اسلامی دکتر قالیباف که به ایرانشهر سفر کرده بود، در مورد مشکلات و مسائل منطقه مواردی را بیان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالصمد کریم زایی، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر، در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی، جناب دکتر قالیباف گفت: مردم عزیز استان سیستان و بلوچستان، خواهان مدیریت مرزها بوده و انتظار دارند با توجه به نبود شغل و درآمد در این استان، مردم بدون دغدغه و نگرانی بتوانند از طریق مرزها ارتزاق داشته و معیشت خویش را تامین نمایند، و برای ارتزاق نباید ماشین و بار مردم عزیز ثبت و ضبط شود و نباید مورد جریمه های سنگین قرار گیرند.
وی خاطر نشان کرد: مردم عزیز ایران از وضعیت معیشتی در تنگنا قرار گرفته و ارزش پول ملی کشورمان افت بسیار شدیدی داشته و مجلس و دولت برای این مشکل چاره ای بیندیشند تا ارزش پول ملی کشور دوباره به جایگاه پیش برگردد.
مولوی کریم زایی ادامه داد: مردم شهرستان ایرانشهر انتظار دارند، بافت بلوچ این شهرستان که زمانی نزدیک به ۳۰۰۰ نیروی کار داشته، مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد تا به رونق پیش برگشته و بستر شغلی برای بسیاری از جوانان فراهم گردد.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر تصریح کرد:  پروژه بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی این شهرستان، هر چه زودتر به پای تکمیل برسد تا مردم عزیز برای معالجه و مداوا مجبور به سفرهای خارج از استانی نشوند.
وی در پایان گفت: تعرفه برق مناطق ایرانشهر، چابهار، سرباز، دلگان و… از مهرماه تا اسفند نیز تعرفه آن همانند ماه های گرمسیر محسوب شده و توجه ای ویژه به این مناطق محروم صورت گیرد.

فهرست