امام جمعه اهل سنت آق قلا:
سخنان رئیس جمهور فرانسه در حمایت از توهین کنندگان به ساحت پیامبر (ص) نشانه اضمحلال و سستی اندیشه های غرب است
آخوند میرزاعلی گفت: سخنان گستاخانه رئیس جمهور فرانسه در حمایت از توهین کنندگان به ساحت پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) نشانه اضمحلال و سستی اندیشه های غرب در برابر تمدن اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالحی میرزاعلی ضمن اعلام محکومیت سخنان گستاخانه رئیس جمهور فرانسه در حمایت از توهین کنندگان به ساحت نبی مکرم اسلام (ص) و توهین مجدد نشریه فرانسوی به پیامبر (ص) گفت: سخنان گستاخانه رئیس جمهور فرانسه در حمایت از توهین کنندگان به ساحت پیامبر عظیم الشأن اسلام نشانه اضمحلال و سستی اندیشه های غرب در برابر تمدن اسلامی است.
وی با بیان اینکه، دین اسلام همیشه ما را به احترام گذاردن و همچنین حتی احترام به دیگر پیامبران و ادیان دعوت کرده است، افزود: مسیری را که برخی از سیاستمداران غربی از دریچه روزنامه‌ها و رسانه‌های خودشان به نام آزادی در پیش گرفته اند یک مسیر کاملا سنگلاخ و پر خطر است و یقینا افول تمدن غرب را به سرعت جلو می‌اندازد.
آخوند میرزاعلی اظهار داشت: توهین به پیامبر اسلام  (ص) توهین به تمام ادیان توحیدی است، توهین به دین و مقدسات دینی است و هیچ انسان آزادیخواهی توهین را نمی پذیرد.
امام جمعه اهل سنت آق قلا افزود: آزادی بیان چارچوب و مقررات مشخصی دارد، نمی توان به اسم آزادی بیان به مقدسات دینی توهین کرد، چطور می‌شود که در فرانسه ترویج حجاب و عفاف ممنوع است اما توهین به ادیان و پیامبران آزاد است.
وی گفت: این سیاست نشان می‌دهد که حمله به پیامبر اسلام (ص) یک نقشه از پیش طراحی شده است که جلوی نفوذ اسلام در اروپا گرفته شود، اما با این عمل زشت نه تنها جلوی نفوذ اسلام را بگیرند بلکه باعث گسترش اسلام و عزت آن در جهان نیز می شوند.

فهرست