شناسه خبر: 153255

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=153255

سخنرانی روز قدس سید حسن نصرالله صهیونیست‌ها را نگران کرده است
سخنرانی جمعه دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس، باعث نگرانی صهیونیست‌ها نسبت به اتفاقات هفته‌های آتی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل ازایسنا، پس از سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس و ستودن عملیات‌های شهادت طلبانه فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که چند هفته آتی بزرگ‌ترین چالش برای نهاد امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی خواهد بود.

“حزی سمنتوف”، تحلیلگر مسائل عربی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گفت که سید حسن نصرالله عملیات‌های شهادت طلبانه فلسطینی ها را ستوده و این اقدام را تشویق کرد. او همچنین از فلسطینی‌ها خواست که عملیات‌های بیشتری را در داخل اراضی اشغالی انجام دهند و خنثی کردن این حملات دشوارتر از قبل خواهد بود.

وی افزود: جنبش حماس در هفته‌های آینده به انجام حملات انفرادی توسط فلسطینی‌ها ادامه خواهد داد و این یک چالش بزرگ برای تشکیلات امنیتی و نظامی اسرائیل است.

سید حسن نصرالله در سخنرانی جمعه خود خاطرنشان کرد که عملیات‌های شهادت طلبانه و خودجوش فلسطینی‌ها اعتماد صهیونیست‌ها به ارتش و دولت رژیم اشغالگر را از بین برده است.

روزنامه عبری زبان “اسرائیل هیوم” نیز بخشی از سخنرانی سید حسن نصرالله را منتشر کرد که وی در آن اعلام کرد: مطلع شدیم که ایران به کشورهای عادی کننده روابط با رژیم اشغالگر اعلام کرده است که هرگونه حمله به خاک ایران از این کشورها، پاسخ محکم تهران به آنها را به همراه خواهد داشت و این پیام به دست رژیم اشغالگر نیز رسیده است.

این رسانه عبری در این باره نوشت: منظور سید حسن نصرالله از این طرف‌ها دو کشور عرب حوزه خلیج (فارس) یعنی امارات و بحرین هستند که توافقنامه عادی سازی روابط با اسرائیل امضا کرده‌اند.

فهرست