شناسه خبر: 103624

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=103624

گفتگو با محقق هرمزگانی که خلیج فارس را از منابع دینی اثبات کرد؛
سخن پیامبر اسلام (ص) مقدس‌ ترین سند در اثبات نام خلیج فارس است
پژوهشگر و نوسینده حوزه خلیج فارس با تاکید بر اینکه سخن پیامبر بزرگوار اسلام (ص) مقدس‌ ترین سند در اثبات نام خلیج فارس است، گفت: در کتاب های مختلف اهل سنت حدیث پیامبر(ص) در مورد خلیج فارس آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ خلیج فارس به عنوان یکی از استراژیک ترین آبراه ها و دریایی با دارا بودن منابع عظیم انرژی و اهمیت اقتصادی آن همواره در طول تاریخ پر فراز و نشیبش مایه افتخار و غرور ایرانیان بوده است.

نه تنها ساحل نشینان هرمزگانی و بوشهری از مواهب این دریای بیکران بهره برده اند بلکه برکات خلیج فارس شمال و شرق و غرب کشور از آن استفاده می کنند.

دریادلان هرمزگانی به مدافعان خلیج فارس شهرت دارند و در طول تاریخ علاوه بر اینکه از این دریای بیکران ارتزاق می کنند به حفاظت از آن نیز پرداخته اند و نیروهای مسلح کشور عزیرمان به حراست از مرزهای آبی پرداخته اند به طوری که هیچ کشوری جرات نگاه چپ کردن به آب های نیلگون خلیج تا همیشه فارس ندارد.

اسناد و نقشه های معتبر و محکم تاریخی از اصالت خلیج فارس تاکید دارد

خلیج فارس دارای پیشینه ای تاریخی کهن بوده و اسناد و نقشه های معتبر و محکم تاریخی از اصالت خلیج فارس تاکید دارد.

هر چند که در سال های گذشته شیوخ عرب به دنبال تغییر نام خلیج فارس به خلیج عربی بودند؛ اما تلاش آنها کوششی بیهوده تلقی شد؛ زیرا نام خلیج فارس در اسناد مختلف شیعه و سنی آمده و بزرگان اهل سنت و تشیع کشورمان بر نام خلیج فارس تاکید دارند.

نیما صفا درگیری، پژوهشگر و نوسینده حوزه خلیج فارس در سال های اخیر با استناد از کتاب های معتبر شیعه و سنی کتابی تحت عنوان « از حدیث نبوی تا خلیج فارس» را نوشته که با استفاده از  ۵۰۰ کتاب از منابع عربی در بسته های مختلف تاریخی، اجتماعی، کتب دینی و تفسیر قرآن برای اثبات حقانیت خلیج فارس استفاده کرده است.

این جوان هرمزگانی با استفاده از منابع دینی اثبات کرده که نام خلیج فارس از گذشته وجود داشته و با گرفتن تاییدیه از بزرگان اهل سنت و تشیع مهر تایید بر این حقانیت زده است.

سخن پیامبر بزرگوار اسلام (ص) مقدس‌ ترین سند در اثبات نام خلیج فارس است

صفادرگیری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در طول تاریخ پژوهشگران فراوانی با استفاده از کتاب ها و اسناد مختلف، کتیبه ها و نقشه ها بر اثبات خلیج فارس صحه گذاشته اند اما هیچ نویسنده ای با استفاده از منابع دینی این موضوع را اثبات نکرده بود.

پژوهشگر و نوسینده حوزه خلیج فارس با اشاره به اینکه از کتاب های مختلف اهل سنت حدیث پیامبر(ص) در مورد خلیج فارس را به دست آورده است، عنوان کرد: «مسند ابی‌ یعلی الموصلی» کتابیست که در آن پیامبر طی حدیثی می‌فرماید «دجال در دریای فارس و روم نیست» و سه بار بر این موضوع تاکید می‌کند؛ در کتاب «حدیث زهری» و «سنن ابی‌داوود» باز هم این حدیث با اندکی تغییرات بیان شده است.

وی تاکید کرد: پس از ملاقات با بزرگان تشیع مانند آیت الله علوی گرگانی، آیت الله سبحانی، آیت الله نوری همدانی، آیت الله محمدی ری شهری و آیت الله حکیم و بزرگان و علمای اهل سنت مانند شیخ محمد علی امینی ،شیخ سید عبدالباعث قتالی، شیخ محمد صدیق فهیمی، شیخ احمد عالی زاده و تاکید آنها بر حقانیت خلیج فارس کتاب « از حدیث نبوی تا خلیج فارس» را به چاپ رسانده است.

پژوهشگر و نوسینده حوزه خلیج فارس با بیان اینکه سخن پیامبر بزرگوار اسلام (ص) مقدس‌ ترین سند در اثبات نام خلیج فارس است، خاطر نشان کرذ: در راستای بزرگترین جعل تاریخی یعنی تغییر نام خلیج فارس، مردم و مسئولان ایران اسناد متعدد و معتبر تاریخی و دینی در اختیار جهانیان قرار داده اند و هیچ قدرتی در جهان نمی تواند نام خلیج همیشه فارس را تغییر دهد.

فهرست