شناسه خبر: 752

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=752

امام جمعه اهل سنت سیراف؛
سرانجام شرابخوای چیزی جز سقوط و انحراف نیست
شیخ حسین افروز: دین مبین اسلام سرسختانه به جنگ با شراب‌خواری برخاسته است. مسلمان از آن باید دوری نماید و بین او و شراب‌خواری فاصله نفوذناپذیری ایجاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با توجه به آیات و روایات، شرب خمر را ام الخبائث خواند و گفت: دین مبین اسلام با روش حکیمانه با این مسئله با مردم عصر جاهلیت روبرو شد و به‌تدریج شراب را حرام نمود.
وی با اظهار اینکه در زمان جاهلیت دل‌بستگی آنها با خمر به‌اندازه‌ای بود که حتی نزدیک به صد اسم برای آن وضع کرده بودند، افزود: دین اسلام در ابتدا آنها را از خواندن نماز در حالت مستی منع کرد سپس فرمود که ضرر آن از نفع آن بیشتر است.
خطیب جمعه با استناد به آیاتی از قرآن بیان و تصریح کرد: پس‌ازاین دو هشدار خداوند متعال در آیه‌های قاطع و جامع فرمود: «یا ایها الذین آمنوا انما الخمر والمیسر والانصاب والازلام رجس من عمل الشیطان فاجتنبوه لعلکم تفلحون».
افروز با بیان اینکه استعمال مشروبات الکلی در اسلام هرچند کم و ناچیز حتی نوشیدن یک قطره از آن حرام است، گفت: در کل و اساساً خمر چه کم باشد و چه زیاد حرام است و اسلام اجازه نداده است کسی خود را به این ماده مضر نزدیک و آلوده سازد.
وی تصریح کرد: دین اسلام به‌خوبی می‌داند که اگر شخصی در این وادی خطرناک قدم برداشت تا انتهای دره سقوط خواهد کرد و به همین دلیل پیامبر می‌فرماید: «ما اسکو کثیره و قلیله حرام». مسلمان موظف است که هرگاه خلاف شرع و قرآن مشاهده کرد آن را از بین ببرد.
عضو شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر تأکید کرد: با ملاحظه آیات و احادیث معلوم می‌گردد که دین مبین اسلام سرسختانه به جنگ با شراب‌خواری برخاسته است و مسلمان از آن باید دوری کرده و بین او و شراب‌خواری فاصله نفوذناپذیری ایجاد شود. طوری که کمترین رابطه‌ای با آن نداشته باشد تا از مبتلا شدن به آن در امان و مصون بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست