خطیب موقت مسجد جامع شهرک ارشاد سنندج:
سرانه مطالعه در کشورهای اسلامی پایین است/دشمنان دنبال ترویج ضد ارزش‌ها در در قالب محتواهای رسانه‌ای جوامع اسلامی هستند
خطیب موقت مسجد جامع شهرک ارشاد سنندج با اشاره به اینکه توجه به علم‌آموزی در دین اسلام همواره مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: متاسفانه سرانه مطالعه در کشورهای اسلامی پایین است که ارتقای آن نیازمند فرهنگ‌سازی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا عبدالجبار لطفی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهرک ارشاد سنندج اظهار کرد:‌ دین اسلام دینی است که برای تمام زندگی انسان‌ها از لحظه مولود تا مرگ و حتی قیامت برنامه دارد.

وی در ادامه با تاکید بر ساده زیستی و اهمیت توجه به دستورات دین در این باره اذعان داشت: انسان مسلمان باید از لهولعب دوری کنند و ساده زیستی را شرط عمل در زندگی قرار دهد.

وی با بیان اینکه شیطان و شیطان صفتان برای دور کردن انسان از مسیر سراط مستقیم همواره در کمین نشسته‌اند، اضافه کرد: دشمنان امروز جوانان،  زنان و مردان مسلمان را مورد هدف و حملات نرم خود قرار داده و می‌خواهند از مسیر ارزش‌های دینی و اسلامی دور کند.

وی اضافه کرد:‌علامه اقبال لاهوری به عنوان فردی که در اروپا تحصیل کرده است همواره به مسلمانان تذکر می دهد که فریب یهود و دشمنان اسلام را نخورید.

وی با اشاره به اینکه ترویج ضد ارزش‌ها در قالب تولیدات رسانه‌ای همچون فیلم و موسیقی را از برنامه‌های دشمنان در قالب جنگ نرم علیه مسلمانان نام برد و گفت: امروز دشمنان با صرف هزینه‌های هنگفت و تولید فیلم و آهنگ‌های غیر مجاز سعی در به انحراف کشیدن جوانان دارند.

به گفته وی، تلف کردن وقت، الگوگیری از بازیگران غربی در رفتار و پوشش و غیره از اهداف اصلی دشمنان است که در قالب مختلف به نوعی بسیار نرم به جامعه تزریق می‌شود.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام با تمام قدرت خود به میدان آمده که ما را جوانان ما را از راه مستقیم دور کند که باید جوانان هوشیار باشند، اضافه کرد: مسلمان باید دقت داشته باشد که چقدر از وقت خود را به مسائل بی‌فایده اختصاص می‌دهند در حالی که باید از این فرصت‌های طلایی به نفع سعادت دنیا و آخرت استفاده کنیم.

وی به پایین بودن سرانه مطالعه در کشور اشاره کرد و گفت:‌ متاسفانه سرانه مطاله در کشورهای اسلامی و در کشور ما در مقایسه با برخی کشورهای غیرمسلمان مانند ژاپن پایین است این درحالی است که توجه به علم آموزی به کرات در دین اسلام مورد تاکید قرار گرفته است.

به گفته وی، امروز بسیاری از افراد جامعه بیشترین زمان و اوقات خود را به دیدن فیلم و سریال و بازی فوتبال و غیره اختصاص داده که شاید کمترین فایده را برای انسان دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه در سوره مریم آیه ۶۱ آمده اهل بهشت لغو را نمی‌شنوند از کلام لغو و فحش و ناسزا دوری می‌کنند، گفت: این در حالی است که همیشه واژه سلام را می شنوند یا دعا یا کلام غیر لهو را به کار می برند.

به گفته وی، در سوره واقعه آیات ۲۵ و ۲۶ خداوند اهل بهشت را وصف می کند که مقربین بهشت در درجات مهم و خوب بهشت بهره‌برداری می کنند و همیشه با سلام کردن حرکت می‌کنند و امنیت و آسایش را در بهشت می‌بینند.

وی اضافه کرد: در سوره نبأ آیه ۲۸ خداوند می‌فرماید در بهشت بهشتیان کلام لغو و بی‌فایده را نمی‌شنوند و به همین دلیل در اکثر آیاتی که در وصف بهشت آمده، می‌گوید بهشتیان از لغو دور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست