شناسه خبر: 8169

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8169

امام جمعه اهل سنت مشهد ریزه:
سران کشورهای اسلامی باید به خود بیایند
مولوی عبدالكريم علی بائی گفت: عمل به دستورات قرآن کریم باعث نجات و برون رفت از مشکلات است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، مولوی عبدالکریم علی بایی امام جمعه اهل سنت شهر مشهد ریزه در جمع نمازگزاران مسجد جامع این شهر با بیان اینکه عمل به دستورات قرآن کریم باعث نجات و برون رفت از مشکلات گفت: دین مبین اسلام باعث تحول در دنیا و باعث تحول در انسانهایی شد که فضایل اخلاقی و انسانی را گم کرده بودند. باید در وجود ما هم بوسیله دین تحول بیاید و باعث تزکیه ما شود.

وی ادامه داد: مجموعه دستورات دین و احکام شرعی باعث نجات ما و راه برون رفت از مشکلات است ضروریست قرآن در متن زندگی ما قرار گیرد و دستورات قرآن را در زندگی خود پیاده کنیم. صحابه نبی مکرم اسلام با قرآن کریم بودند و نامشان جاویدان شد.

مولوی علی بای اظهار داشت: زندگی خلفا و صحابه کرام قرآنی بود و تابع دستورات قرآن کریم و فرمایشات پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم بودند. این موضوع باعث شد که در تاریخ اسلام خوش درخشیدند و باعث پیشرفت اسلام شدند. صحابه رسول اکرم به ایشان ایمان آوردند، در رکاب ایشان در جهاد شرکت می کردند و گوش به فرمان آن حضرت صلی الله علیه و آله وسلم بودند و با قرآن کریم زندگی می کردند همه آنها مدال رضی الله عنهم و رضوا عنه را دریافت کردند و برای همیشه کامیاب شدند.

مدرس حوزه علمیه انوار العلوم خیرآباد تایباد عمل به دستورات قرآن کریم را چراغ راه و مسیر روشن هدایت دانست و افزود: قرآن کریم دستور به تقوا و خداترسی داده، مسلمان باید خشیت و تقوای الهی داشته باشد با طاعات و عبادات خود را به خداوند متصل کند. کتاب آسمانی مسلمین دستور به صداقت داده است. پس باید در تمام کارها و افعال و معاملات باید صداقت داشته باشیم. آیات الهی ما را به ایثار و از خودگذشتگی تشویق می کند، انصار در وقت هجرت مهاجرین را بر خانه و زمین و وسایل خود اختیار می دادند که هر چه را دوست دارند اختیار کنند.

مولوی علی بایی تاکید کرد: قرآن کریم به اتحاد و انسجام و وحدت دستور می دهد که باعث موفقیت و پیروزی است و از تفرقه و اختلاف نهی می کند که باعث ضعف و سستی واز بین رفتن هیبت و عظمت در مقابل دشمنان می شود.خدای متعال دوستی با کفار و یهود را ممنوع اعلان می کند و مسلمانان را از این امر بر حذر می دارد.

این عالم اهل سنت بیان نمود: سران کشورهای اسلامی باید به خود بیایند و با اتحاد و انسجام و اطاعت کامل از قرآن کریم و سیره پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم در مقابل دشمنان اسلام  ید واحده شوند و آن عزت از دست رفته را دوباره برگردانند و قدرت و عزت اسلام و مسلمین را به نمایش بگذارند.اگر قرآن کریم در زندگی بیاید نتیجه آن کامیابی و رستگاری در دنیا و آخرت است، و هر چقدر از آن فاصله بگیریم باعث بوجود آمدن مشکلات و بدبختی ها خواهیم شد.

مولوی علی بایی همچنین گفت: هر شخص مسلمان باید برای به دست آوردن قرآن کریم و تعلیم آن تلاش کند و در طول زندگی خود با قرآن کریم و طاعت و بندگی خداوند متعال مشغول باشد. عبادت ما و قرآن کریم ما مخصوص رمضان نیست بلکه در طول سال باید در خدمت قرآن کریم و در طاعت و بندگی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست